Williams Pit Stop Hızını 2017’de de Koruyor

0

Williams, bugüne kadar koşulan 11 yarışın 7’sinde standartları belirleyen pit ekibi ile, pit-stop açısından bu yıl bir kez daha lider durumda.

Williams, 2015 yılında pit ekipleri tarafından sarf edilen çalışmayı tanımak için DHL tarafından yürürlüğe konan DHL En Hızlı Pit Stop Ödülünü geçtiğimiz sezon kazanmayı başarmıştı.

Williams, 2016’da kendilerine ait olan 1.92 saniyelik rekor süreye ulaşamasa da 2017 lastik değiştirme yarışında rahat bir şekilde rakiplerinin önünde yer aldı.

En hızlı pit stopu Silverstone’da Massa’ya 2.02 saniyede uygulayan Williams, aynı zamanda Avustralya, Çin, Bahreyn, Kanada, Avusturya ve Macaristan’da da en hızlı pit yapan ekibe sahipti.

F1’deki puanlama sisteminin aynısının kullanıldığı DHL En Hızlı Pit Stop şampiyonasında 287 puana sahip Williams, Mercedes’in 57 puan farkla önünde yer alıyor.

Red Bull, Rusya ve Monaco’da listenin zirvesinde yer alırken, Mercedes İspanya’da Ferrari ise Azerbaycan’da en hızlı pit stopa imza attı.

Toplamda, Williams bu sezon ortaya koyulan en hızlı 4 pit stopa imza atarken, bir Williams pit ekibi dışında bir ekibin yaptığı en hızlı pit; Mercedes’in Britanya’da Hamilton’a 2.23 saniyede uyguladığıydı.

Yarışlarda Uygulanan En Hızlı Pit Stoplar

Avustralya / Williams / Felipe Massa / 2.34 sn
Çin / Williams / Felipe Massa / 2.52 sn
Bahreyn / Williams / Felipe Massa / 2.34 sn
Rusya / Red Bull / Max Verstappen / 2.33 sn
İspanya / Mercedes / Lewis Hamilton / 2.39 sn
Monaco / Red Bull / Daniel Ricciardo / 2.60 sn
Kanada / Williams / Lance Stroll / 2.17 sn
Azerbaycan / Ferrari / Sebastian Vettel / 2.62 sn
Avusturya / Williams / Lance Stroll / 2.19 sn
Britanya / Williams / Felipe Massa / 2.02 sn
Macaristan / Williams / Paul di Resta / 2.29 sn

Pit Stop Şampiyonası Puan Durumu

Sosyal Medya Hesaplarınızla veya Üye Olarak Yorum Yapabilirsiniz