Vettel Verstappen’e Mesaj Atmış

0

Brezilya yarışında Sebastian Vettel, Max Verstappen’e yine ateş püskürmüştü. Şimdi de Vettel’in yarıştan sonra Verstappen’e SMS attığı ortaya çıktı.

Sebastian Vettel ve Max Verstappen arasında Brezilya yarışında Junçao virajında yaşanan hadise, Sebastian Vettel’i sinir küpü haline getirmişti. Vettel, genç pilotun kendisini geçmeye çalışırken kural ihlali yaparak kendisini pist dışına ittiğini söylemişti.

Fakat Abu Dhabi yarışı öncesinde Verstappen, Ferrari pilotunun yarıştan sonra kendisiyle iletişim kurduğunu söyledi. Ancak en çok konuşulan konunun yarıştaki olay olmadığını da belirtti.

“Yarıştan sonra bana bir mesaj yolladı, fakat genel olarak lastiklerle ilgiliydi. Biz yarış pilotlarıyız ve bence o da sonrasında, beni arkasında tutamayacağını hızlıca anladı. Eğer aramızda daha fazla mücadele olsaydı, belki daha fazla şikayet edebilirdi. Fakat adil bir hamleydi. Dördüncü virajda o da aynısını bana yapmayı denedi ama ben ne yapacağını hemen anlayıp hemen geri çekildim ve arkada kaldım.”

“Ben de ona aynısını yaptım, ve geçtim. Yan yanaydık ve o dışarıdan gitmeye devam etti. Bir noktada daha fazlasını yapamam çünkü zeminin daha kaygan olduğu iç taraftaydım. Ve gerçekten de temas yaşanmadı.”

Brezilya’da üst sıralara yükselirken gösterdiği mücadelenin kendisine yöneltilen eleştirileri yanlışlayıp yanlışmaladığı sorulduğunda Verstappen, “Ben her zaman (sürüşümün) iyi olduğunu düşündüm, genel olarak” dedi ve ekledi: “Ben her zaman kendime odaklanıyorum, en iyi sonucu ve yarışı elde etmeye çalışıyorum. Diğer görüşleri umursamıyorum.”

Vettel’i Mağlup Etmek

Verstappen Abu Dhabi yarışına Vettel’in beş puan arkasında beşinci sırada giriyor.

Alman pilotu geride bırakmanın önemli olup olmadığı sorulduğunda Verstappen, “Dürüst olmak gerekirse önce olmak iyi olurdu ama ilk dört yarış Red Bull aracında değildim, yani çoktan puanlar kaybediyorsunuz. Halihazırda bu kadar yakın olarak mutlu olabilirim.”

“Eğer şampiyonayı dördüncü sırada bitirirsem bu bonus olur, fakat beşinci bitirirsem bu da iyi çünkü günün sonunda büyük bir fark yaratmıyor. Ben birinci bitirmek için buradayım, ikinciliği umursamıyorum.”

Islak Zemin Lastikleri

Vettel’in mesajlarıyla ilgili olarak, Verstappen de iyileştirmeler yapılabileceğine katılıyor. Ancak sadece Pirelli’nin ıslak zemin lastiklerini sürdüğü için kesin bir karşılaştırma yapmasının zor olduğunu düşünüyor.

“Bence bazı geliştirmeler yapılabilir, benim için karar vermek zor çünkü bir F1 aracında başka hiçbir ıslak zemin lastiğini kullanmadım. Tabii ki birikmiş suyla (mücadele etmek) zor fakat Pirelli’nin bize en iyi lastikleri vermek için elinden geleni yaptığına eminim. Onlarla konuşup daha iyi lastikler için birlikte çalışmalıyız.”

Sosyal Medya Hesaplarınızla veya Üye Olarak Yorum Yapabilirsiniz