Vettel Startta Neler Olduğunu Anlamamış

0

Sebastian Vettel, 2017 Singapur GP’sinde her iki Ferrari, Verstappen ve Alonso’nun dahil olduğu start kazasında ne olduğunu anlamadığını belirtiyor.

Vettel, Verstappen ve Raikkonen ilk metrelerde yan yana gelmişler ve Raikkonen önce Verstappen’le temas etmiş sonra takım arkadaşına çarpmış ve Alonso da bu temaslardan nasibini ilk virajda almıştı.

Ferrari sürücüleri ve Verstappen yarışa ilk turda veda ederlerken Alonso sol arka süspansiyonundaki hasara rağmen yarışa devam etti. Fakat İspanyol pilot da yarışın ilerleyen turlarında durmak zorunda kaldı.

Vettel neler olduğunu net şekilde göremediğini söyledi.

“Bilmiyorum, bunu pek göremedim. Ortalama bir start aldım ve daha sonra Max’i savuşturmak için sola doğru gittim ve bir sonraki şey yandan bir temas almamdı ve Kimi’nin aracını gördüm.”

“Bu iş, işte böyle ve yola devam edeceğiz. Bu çok şeyi değiştirmeyecek.”

Vettel ilk virajdaki temastan sonra yarışa devam etse de 3. virajda spin atıp duvara çarparak yarışa erken havlu attı. Fakat Vettel aracın zaten hasar aldığını ve devam etseler dahi iyi bir sonuç alamayacaklarını ima etti.

“Bence araç üzerinde zaten hasar vardı. Radyatör kırıldı ve büyük oranda büküldü bu nedenle tüm su basıncını kaybettik. İdeal değildi. Yarışta değiliz ve heyhat, sahip olduğumuz hızı gösteremiyoruz.”

“Bu uzun bir yarış fakat pistin yanlış tarafındayız bu nedenle bunun yardımı olmaz. Şimdi yapabileceğimiz hiçbir şey yok. Fakat daha fazla fırsatın olacağından eminim.”

FIA, ilk turdaki kazanın yarıştan sonra inceleneceğini açıkladı.

Sosyal Medya Hesaplarınızla veya Üye Olarak Yorum Yapabilirsiniz