Vettel: Sözleşme Yenilemek İçin Aceleci Değilim

0

Şampiyona lideri Sebastian Vettel, Ferrari’yle yeni bir sözleşme imzalamak için acelesi olmadığını belirtiyor.

4 kez dünya şampiyonu Vettel, İtalyan ekiple 3’üncü sezonunda ve şu anda Lewis Hamilton’ın 1 puan farkla önünde şampiyonaya liderlik ediyor. Vettel, bu sezon şimdiye kadar 3 yarış kazandı ve 4 kez podyuma çıktı.

Ferrari başkanı Marchionne’ye konu hakkında görüşleri sorulduğunda ekibin Alman pilotla sözleşme yenilemek için hazır olduğunu belirtmişti.

Konu hakkında Vettel ise, “(İmzalamamak için bir) Neden göremiyorum” dedi ve devam etti:

“Aceleci değilim. Takımın aceleci olduğunu sanmıyorum. Takımla iyi bir temasa sahip olduğumu düşünüyorum, aksi taktirde bana söyleyeceklerini sanıyorum.”

“Hiç problem yok, hiçbir şey yanlış değil.”

Vettel, Ferrari’ye geçmeden önce uzun süre Red Bull tarafından desteklenmiş ve 2010-13 arasında Milton Keynes merkezli ekiple 4 kez şampiyon olmuştu.

2014’te takım arkadaşı Ricciardo 3 yarış kazanırken o sezon tek bir galibiyet bile kazanamayan Vettel, takımdan ayrılıp Ferrari’nin yolunu tutmuştu.

2017 Britanya GP’si Vettel’in Ferrari’deki 50. yarış hafta sonuydu fakat Alman pilot 2016 Bahreyn GP’sinde yarışa başlayamadığı için 50. yarış startını Pazar günü Hungaroring’de yapacak.

Vettel, “Bundan, Ferrari ailesinin bir parçası olmaktan zevk alıyorum” dedi ve ekledi:

“Hepimiz, Ferrari’yi ait olduğu yere döndürmek için odaklandık ve kararlıyız. Bizim misyonumuz, hedefimiz ve amacımız bu ve üzerinde çalıştığımız şey bu.”

“Henüz bir sözleşmeye sahip olmadığım doğru fakat birincil hedef kağıtlara bakmamak ve onlar hakkında endişelenmemek, birincil hedef bazı iyi sonuçlar elde ettiğimizden emin olmaktır.”

Sosyal Medya Hesaplarınızla veya Üye Olarak Yorum Yapabilirsiniz