Vettel Singapur’da Ferrari’nin Geri Döneceğinden Emin

0

Sebastian Vettel, Ferrari’nin kendi evi Monza’da hayal kırıklığı yaşatan performansın ardından bu hafta sonu koşulacak Singapur GP’sinde daha iyi olacaklarını düşünüyor.

Vettel, İtalya GP’sinde Lewis Hamilton’ın yaklaşık yarım dakika gerisinde kalarak ancak 3. olabilmiş ve bu sonucun ardından bu sezon ilk kez sürücüler klasmanı liderliğini Hamilton’a kaptırmıştı.

Bununla birlikte Marina Bay Cadde Pisti’nin düzeninin Ferrari’ye daha uygun olması bekleniyor ve 4 kez dünya şampiyonu Alman pilot da mücadeleye güçlü bir şekilde geri döneceklerine inanıyor.

Monza hakkında, “Kazanamamak elbette elimizden gelen en iyi şey değildi” diyen Vettel devam etti:

“Bununla birlikte, takıma inanıyorum ve bu yüzden podyuma çıktığımda, taraftarlara doğru yolda olduğumuzu söyledim.”

“Burada teorik olarak daha iyi olmalıyız. Göreceğiz ve hedefimiz belli. Hala, gidilecek ve bolca puanlar kazanılacak çok sayıda yarış var.”

“Burada geçiş kolay değil, fakat bu pisti seviyorum. Süre açısından, sezonun en uzun yarışı ve tüm yıl boyunca iple çektiğiniz yarışlardan biri olsa da, buraya gelmek istemiyorsunuz çünkü ne kadar zor olduğunun farkındasınız.”

Vettel’in takım arkadaşı Raikkonen ise: “Yarın antrenmanlara başlayacağız ve ancak o zaman durumu göreceğiz. Yarıştığımız her mekanda, çeşitli alanlarda yapılacak işler her zaman vardır ve her zaman geliştirilmesi gereken şeyler buluyoruz” dedi.

Sosyal Medya Hesaplarınızla veya Üye Olarak Yorum Yapabilirsiniz