Vettel: Bu Sezon Olumlu Şeyler Olumsuz Şeylerden Daha Fazla

0

Sebastian Vettel, İtalya GP’sinde şampiyona liderliğini kaybetmesine rağmen Ferrari’nin bu sezon iyi bir performans ortaya koyduğunu düşünüyor.

Ferrari kendi evi olan Monza’da Mercedes’e karşı ağır bir mağlubiyet aldı ve Lewis Hamilton 1 yıl aradan sonra sürücüler klasmanı liderliğini ele geçirdi. Vettel, buna karşın Ferrari’nin bu sezon gösterdiği olumlu performansların olumsuzlardan daha fazla olduğunu belirtiyor.

“Bence, Monza podyum nedeniyle hoştu fakat en üst basamakta değildik bu yüzden bu, hoş değildi” diyen Vettel ekledi:

“Takıma iyi bir güven besliyorum ve birçok güzel şeyin geleceğini biliyorum bu nedenle temel olarak ‘geliyoruz’ dedim.”

“Hiç de sinirli değildim, podyumda olduğum ve taraftarların tutkusunu hissettiğim harika bir gündü. Cumartesi göz önüne alındığında, bence bu iyi bir geri dönüştü ve Pazar günü sahip olduğumuz hız göz önüne alındığında daha iyisini yapabileceğimizi düşünmüyorum.”

“Doğal olarak, taraftarlarınızın önünde yarışıyorsanız kazanmak istersiniz ve biz kazanamadık, bu nedenle biraz üzgün olmak için bazı sebeplere sahip olmak yeterince adil. Fakat genel tabloda da adil olmamız gerektiğini düşünüyorum ve sezon şimdiye kadar çok iyiydi.”

“Bu nedenle olumlu şeylerin olumsuz şeylerden daha fazla olduğunu düşünüyorum. Tabii ki, insanların tek bir olumsuz şeyden ziyade olumlu şeyler istemesi normal.”

Sosyal Medya Hesaplarınızla veya Üye Olarak Yorum Yapabilirsiniz