Vettel: Pol Pozisyonunu Kazandığım İçin Şanslıyım

0

Sebastian Vettel, duvara temas etmesinin ardından, polü kazanabildiği için şanlı olduğunu itiraf etti.

Vettel, antrenmanlar boyunca baskın olan Red Bull pilotlarını geride bırakarak, sezonun üçüncü pol pozisyonunu kazandı. Sıralama turlarında Verstappen, Alman pilotun 0.323 sn gerisinde kalarak 2., Ricciardo ise 0.349 sn geride üçüncü oldu.

Final turunda Vettel, 19. virajdaki duvara temas etti. Alman pilot, turun sonuna doğru büyük bir titreşim hissettiğini belirtiyor.

“Final turunda şanslıydım. Son viraja yaklaşana kadar girmeye devam ettim ve büyük bir titreşim vardı. Ama yalnızca bir viraj kaldığı için şanslıydım.”

“Yapabildiğim kadar zorladım. Bu adamların [Red Bull’un] kontrol altında tuttukları bir şey olabileceğini hissettim. Daha sonra, çizgiyi geçtiğimde çok rahatladım. Ekrana baktım ve bağırmak için bekledim.”

Ferrari antrenmanlar boyunca gerçek hızını gösterememişti.

“Hafta sonu şu ana kadar inişli çıkışlı oldu. Bu öğleden sonra zordu ama akşam canlanmaya başladı.”

Dört kez dünya şampiyonu Ferrari’nin gece boyunca sergilediği çabayı takdir etti. Ayrıca, gelişime katkılarından dolayı genç pilotlar Antonio Giovinazzi ve Charles Leclerc’e de övgüde bulundu.

“Bu olağanüstü. Araç istediğimiz gibi davranmıyordu. Ancak bu, oldukça özel, Maranello’nun desteğiyle, gece boyunca çaba sarf edilerek oldu.”

“Charles simülatörde. Antonio ve Charles arasında karşılıklı değiştiriliyor. Geriye vaktimiz kalmamasına rağmen pek çok soruyu cevapladılar. Buradaki çocuklar ne zaman uyudu, bilmiyorum.”

Şampiyona rakibi Hamilton, sıralamalarda ancak beşinci sıraya yerleşebilmiş olsa da Vettel, temkini elden bırakmıyor.

“(Burada) Uzun bir yarışa sahibiz. Olabilecek pek çok şey var. Burada grid sırası çok önemli ama yine de uzun bir yarış. Gerçek şu ki, aracımızın bu akşam iyi olması yarın için umut verici.”

“Başkalarının nerede olduğu beni rahatsız etmiyor. Hatasız yapmamız gereken birçok şey var.”

Sosyal Medya Hesaplarınızla veya Üye Olarak Yorum Yapabilirsiniz