Vettel Marina Bay’daki 4’üncü Pole Pozisyonuyla Mest Oldu!

0

Sebastian Vettel, heyecan verici bir sıralama turu seansının ardından bu sezon 3. pole pozisyonunu kazandı ve sevincini gizleyemedi.

Sıralama turları öncesinde gerçekleştirilen 3 antrenman seansını da ilk sırada kapatan Red Bull, sıralama turlarının son seansına kadar da ilk iki sırada yer aldı.

Fakat sıralama turlarının son seansında ortaya çıkan Vettel, 1.39.491’lik tur zamanıyla hem Marina Bay’ın tur rekorunu eline geçirdi hem de bu sezonki 3. pole pozisyonunu elde etti.

Bu tur Vettel’e, şampiyonada Hamilton’ın tekrar önüne geçebilmek için çok iyi bir şans sağladı. Alman pilot sıralama turlarının ardından sevincini gizleyemedi.

Marina Bay’da 4. kez pole pozisyonu kazanan Vettel, “Bu pisti seviyorum” dedi ve ekledi:

“Araç sürüş için aldatıcıydı, fakat canlandı ve gece ilerledikçe daha da iyi olmaya başladı bu nedenle bunu başarmamızdan dolayı gerçekten mutluyum.”

“Aracın canlandığını hissederseniz bu, inanılmaz bir pist ve istediğiniz şeyi yapabilirsiniz. Buna sahip olduğumuzu biliyordum, oraya gelmek için biraz mücadele vardı, şimdiyse sadece mutluyum.”

Vettel, hafta sonu boyunca çok hızlı bir performans ortaya koyup sıralama turlarında 2. ve 3. olan Red Bull sürücülerinin potansiyellerinden endişe ediyor.

“Yarın uzun bir yarış, bu adamlar(Red Bulllar) çok hızlı. Dün zor bir gece geçirdik, bu gece daha iyiyi ve aracın bugün gösterdiği gibi bir performans göstereceğinden emindim bu yüzden daha iyi olmalıydı. Fakat yarın çok yakın bir yarış olacak.”

Sosyal Medya Hesaplarınızla veya Üye Olarak Yorum Yapabilirsiniz