Vettel: İkimiz de Sürprize Yakalandık

0

Sebastian Vettel, son turlarda lastik sorunu yaşayıp şampiyonluk yarışında Hamilton’a karşı büyük puan kaybettiği Britanya GP’sinde sürprize yakalandıklarını belirtti.

Britanya GP’sinin son turları Ferrari için adeta bir drama sahne oldu. Son 3 tura girilirken 2. ve 4. sırada bulunan Ferrari sürücülerinin sol ön lastiği patladı. 49. turda ilk olarak Kimi Raikkonen lastik patlattı ve Vettel, son 2 tura girilirken podyum potasına yükseldi.

Fakat şampiyona lideri Vettel de takı arkadaşı Raikkonen’den bir tur sonra lastik patlattı ve yarışı ancak 7. tamamlayabildi. Bu sonuçla Alman pilot 20 puan farkla lider geldiği Silverstone’dan 1 puanlık farkla ayrılmış oldu.

Vettel yarışın sonlarında yaşadıkları lastik sorunları karşısında sürpriz yaşadıklarını belirtti.

“Sonradan bakmak kolay veya harika fakat o anda lastikler iyi hissettirdi. Sanırım Kimi de benzer bir sorun yaşadı ve onun lastikler en az beş altı tur daha tazeydi bu nedenle her ikimizin de sürprize yakalandığını düşünüyorum.”

Vettel, yarışta Verstappen’in ardında uzun süre kalması hakkında da konuştu.

“Elbette biraz daha iyi olabileceğini düşünüyorum. Fakat felaket değildi. Bence iyi bir araca sahiptik özellikle virajlarda. Denge iyiydi. Açıkçası yarış başlangıcında frenler alevler içinde kaldı, ki bu startı tehlikeye soktu ve oradan itibaren zorlu bir yarış olmasına neden oldu.”

“Max’i geçemedik, bunu pitle yaptık. Daha sonra 3. veya 4. gibiydik, Valtteri’nin geleceği açıktı çünkü başlangıçta (Max’in arkasında) sıkışıp kalmam ona yaradı, fakat genel olarak ıvır-zıvır küçük şeyler yoğun bir öğleden sonraya neden oldu.”

“Verstappen’le olan savaşın iyi göründüğünden eminim fakat evet(gülüyor) onu geçmek isterdim, yapamadım. Bu nedenle oldukça zorluydu, her şeyi denedim.”

Sosyal Medya Hesaplarınızla veya Üye Olarak Yorum Yapabilirsiniz