Verstappen Vettel’in Eleştirilerini Ciddiye Almıyor

0

Max Verstappen, Ferrari pilotunun son zamanlarda girdiği tartışmaların ardından Sebastian Vettel’in eleştirilerini “ciddiye almadığını” söyledi.

Vettel, Silverstone yarışının başlangıcında üçüncülük için müdacele verdikleri sırada Verstappen’in frenleme anında hareket ettiği gerekçesiyle takım radyosunda genç pilottan yakınmıştı.

Vettel ayrıca pozisyonunu savunmada rakibini “biraz gergin” olarak nitelendirmişti.

Ancak Verstappen, Azerbaycan GP’sinde Lewis Hamilton’la yaşadığı çarpışma da dahil olmak üzere Vettel’in son zamanlardaki davranışlarının ona kulak verilmeye gerek olmadığı anlamına geldiğini söylüyor.

“Ben ciddiye almıyorum, özellikle yaptığı tüm şeylerden sonra. Aldığı cezalara bakarsanız…”

“Sebastian ile mücadele iyiydi. Zor ama adildi bence. Temas belki değil ama geri kalan her şey yolundaydı.”

Verstappen’in Silverstone’u podyumda bitirme umutları, lastik değişimi için geç bir pit stop yapmak zorunda kalmalarıyla suya düşmüştü. Aynı sorunu Vettel ve Kimi Raikkonen’inin de yaşaması, bu pit stopun Verstappen’in üçüncülüğüne mal olmuş olabileceğini akıllara getirmişti.

Fakat genç pilot dışarıda kalsa bile yeni lastiklere geçmiş Raikkonen’e geçileceğine inanıyor.

“Mesele, o yeni lastiklerleyken bir ya da iki saniye önünde olmanızdır. Dolayısıyla bu pozisyonu asla elde tutamazdınız.”

Red Bull’un Siverstone’daki temposuyla hayal kırıklığına uğrayan Verstappen, gelecek yarıştaki güncellemelerin hayati önemde olacağını düşünüyor.

“Elbette çok yavaştık, ama sanırım maksimumu yaptık”

“Bence olumluydu, puan kazandık. Şimdi arabayı iyileştirmeliyiz.”

Verstappen, Macaristan’dan beklentileri sorulduğunda ise “Söylemesi zor. Çok fazla güncellememiz var, bunların nasıl çalıştığını göreceğiz” dedi.

Sosyal Medya Hesaplarınızla veya Üye Olarak Yorum Yapabilirsiniz