Verstappen: Vettel Aldığı Riskin Bedelini Ödedi

0

Red Bull pilotu Max Verstappen, Singapur GP’sindeki ilk tur kazasının ardından Vettel’in aldığı riskin bedelini ödediğini belirtiyor.

Vettel yarışa ilk cepten başlamış fakat Verstappen ile takım arkadaşı Raikkonen’den gelen atağı savuşturmak için sola kırmıştı.

Bu hamle sonrasında iç tarafta sıkışıp kalan Kimi Raikkonen, önce Verstappen’e daha sonra takım arkadaşı Vettel’e temas edip 3 pilotun da yarışa ilk turda veda etmesine neden olmuştu.

Komiserler kurulu bu olayı yarıştan sonra inceleyeceğini açıkladı ve Verstappen de yarıştan sonra yaptığı açıklamada Vettel’in sınırı aştığını belirtti.

“Bence, Sebastian beni sıkıştırmaya başladı, belki de Kimi’nin solda olduğunu görmedi fakat Dünya Şampiyonluğu için savaşıyorsanız, bu bir bahane olamaz.”

“Birini sıkıştırarak bu kadar fazla risk almamalısınız, neler olduğunu görebilirsiniz, Lewis yarış lideri ve 3’ümüz de yarışın dışındayız.”

“Vazgeçmeyi denedim çünkü bunun geldiğini görebiliyordum fakat arka lastikler önden daha geniş ve artık vazgeçemezdim.”

“Daha sonra ilk viraja girerken süspansiyon hasarı aldım, Kimi’nin sadece iki lastiği kaldı.”

Daha fazla zorlayıp zorlamadığı sorulduğunda Verstappen, “Sanmıyorum, bir yarış kazasıydı. Günün sonunda 3 arabayı yarış dışı bırakan bir kaza.”

“Sadece temiz bir start almaya çalışarak, yanlış hiçbir şey yapmadan ortadaydım. Neler olacağını göreceğiz fakat günün sonunda yalnızca ben değil 3’ümüz de yarış dışı kaldığı için mutluyum. Böylece hepimiz biraz acı çektik.”

Sosyal Medya Hesaplarınızla veya Üye Olarak Yorum Yapabilirsiniz