Verstappen: “Red Bull’un Honda Değişikliği 2019 Planlarını Değiştirmeyecek”

0

Max Verstappen, Red Bull’un 2019’dan itibaren Honda motorunu kullanmasından endişelenmediğini ve geleceğine gelecek yılın başında karar vereceğini açıkladı.

Toro Rosso ve McLaren’in motor takas anlaşmasının sonuçlarından biri de Renault’nun Red Bull’a önümüzdeki yılın ardından bir daha güç ünitesi tedarik etmemesi oldu.

Ve bu durum Red Bull’un, 2019’dan itibaren Honda güç ünitesi tedarik etmekten başka seçeneğinin olmamasına neden oldu.

Red Bull’un, Verstappen ile 2019’a kadar olan bir sözleşmesi var ancak sözleşmede Hollandalı pilotun erken ayrılmasına izin verecek maddeler bulunduğu anlaşılıyor.

Red Bull’un Honda güç ünitesini tedarik etmesiyle birlikte geleceğe ilişkin düşüncelerinin değişip değişmediği sorulan Verstappen,

“Bu 2019’da. Bu kararı ben vermiyorum, önümüzdeki yıl bir Red Bull-Renault süreceğimi biliyorum ve göreceğiz. Önce 2019’da ne yaptığımı görmem gerekiyor, bu konuda endişeli değilim” dedi ve ekledi:

“2018’in başına odaklanmak ve ne kadar rekabetçi olduğumuzu görmek istiyorum. Gelecek yıl Honda’nın rekabetçi olması muhtemel olabilir, ancak gelecek için neyin kararlaştırıldığını bilmiyorum. 2018 yılının başında neler olacağını görmek istiyorum ve sonra da öğreneceğiz.”

Red Bull, Singapur’da Tehdit Edici Olabilir

Verstappen, Red Bull’un Mercedes’i cadde pistinde yenebilme imkânına sahip olduğuna inanarak Singapur’a geldi.

“Aracımızın şu an olduğu kadar iyi olmadığı Monaco’ya bakarsak, özellikle yarışta, zaten oldukça rekabetçiydik.”

“Bu yüzden hafta sonunu kesinlikle dört gözle bekliyorum, güçlü olabiliriz, ancak ayarları doğru yapmamız gerekiyor.”

“Gerçekten bir tehlike oluşturabileceğimizi düşünüyorum, her şeyi doğru yaparsak, Mercedes’i yenmek için bir şansımız var.”

Sosyal Medya Hesaplarınızla veya Üye Olarak Yorum Yapabilirsiniz