Verstappen: Red Bull Singapur’da Çok Güçlü

0

Max Verstappen, Red Bull’un Marina Bay’daki ilk gün çalışmalarını ilk iki sırada tamamlamasından dolayı çok mutlu.

Takım arkadaşı Daniel Ricciardo’nun her iki antrenman seansını da ilk sırada tamamlamasına karşın Verstappen, aracının genel performansından son derece mutlu.

“Son seansı birinci ve ikinci bitirmek, bunun çok iyi bir Cuma günü olduğu anlamına geliyor” diyen Hollandalı ekledi:

“Araç genel olarak iyi bir performans sergiledi bu yüzden mutluyuz, denge her zaman iyileştirilebilir ve son sürat konusunda biraz gerideyiz fakat üzerinde çalışacak önemli bir şey yok.”

Verstappen, Red Bull’un hala üzerinde durabileceği birkaç alan olduğunu düşünüyor ve sıralama turlarında hem Mercedes hem de Ferrari tehdidine karşı dikkatli olmaları gerektiğini kabul ediyor.

“Böylesine güzel bir günün ardından sıralama turlarında iyi bir sonucun olası olduğuna inanmak zorundayız.”

“Bu nedenle bunun için gideceğiz. Rakiplerimize kıyasla çok güçlü görünüyoruz, bu kadar rekabetçi olmayı beklemiyorduk bu yüzden bu, bizim için çok memnun edici.”

“Hala dikkatli olmak ve tüm yönlerde çalışmak zorundayız çünkü yarın Q3’te onların gelişeceğini ve daha yakın olacağını biliyoruz; şimdilik iyi bir konumda görünüyoruz.”

“Sıralamalar sıkı olacak fakat yarış hızımızın bize iyi bir sonuç için şans sunduğundan eminim. Bunun en iyi pistlerimizden biri olması gerektiğini biliyoruz bu nedenle bundan yararlanmak için elimizden gelenin en iyisini yapacağız.”

Sosyal Medya Hesaplarınızla veya Üye Olarak Yorum Yapabilirsiniz