Verstappen: Pole Pozisyonunu Kazanamamak Bir Utanç

0

Sıralama turlarının ilk iki seansında ilk sırada yer alan Verstappen, pole pozisyonunu kazanamamalarının bir utanç olduğunu belirtti.

Verstappen, Cumartesi günü gerçekleştirilen antrenmanları ilk sırada tamamladı ve sıralama turlarının ilk iki seansında da hızı belirleyen isimdi. Fakat Vettel, son seansta ortaya çıkarak pole pozisyonunu elde ederken Hollandalı 2’ncilikle yetinmek zorunda kaldı.

Verstappen, son seanstaki son turunu geliştiremese de sıralamalarda 2. olmanın kendisini memnun ettiğini belirtiyor.

“Pole pozisyonunu kazanamamamız bir utanç. Son tur harika değildi fakat çok yakındık bu yüzden bununla mutluyum” diyen Verstappen ekledi:

“Sıralamalarda sürekli geliştik – tüm hafta sonu güç konusunda geride kalıp biraz son sürat kaybetsek bile. Bu yüzden burada ikinci olmak çok umut verici.”

“Sıralama turlarında gelişmek için hala çok çalışmamız gerektiğini biliyoruz – hala Mercedes ve Ferrari’nin olduğu yerde değiliz.”

Verstappen, bu sezon agresif startları nedeniyle bazı yarışlarda başını belaya soksa da niyetinin Pazar günü ilk virajda Vettel’le savaşmak olduğunu açıkladı.

“Eğer bir boşluk varsa ve bu mümkünse, her zaman hadi göreyim seni dersiniz. Eğer yoksa, olduğunuz yerde kalırsınız. Bu uzun bir yarış ve her şey olabilir.”

Sosyal Medya Hesaplarınızla veya Üye Olarak Yorum Yapabilirsiniz