Verstappen Eğlenmek İstiyor

0

Max Verstappen, sezonun son yarışı Abu Dhabi’de eğlenmek istediğini söyledi.

Red Bull ve Ferrari’den birisi Mercedes pilotlarının arasına girebilirse 2016 şampiyonunun belirlenmesinde ana etkenlerden biri olabilir. İkinci antrenman seansında Verstappen Hamilton’ın zamanından yarım saniye geride olsa da, Ferrari ve Red Bull arasındaki ikinci çizgi mücadelesi daha yakın gözüküyor.

Hollandalı pilot ve takım arkadaşı Daniel Ricciardo ilk seansta Mercedes’in en yakın rakipleri olarak gözükmüşlerdi fakat ikisi de akşamki seansta Vettel’in arkasına düştüler. Hafta sonu için Verstappen’e hedefleri sorulduğunda, genç pilot sadece eğlenmek olduğunu söyledi.

“Yakın olacak. Bence Ferrari bu hafta sonu epey güçlü ama ben eminim ki biz daha da güçlü olabiliriz. Bakalım. Biz her zaman cumadan cumartesine doğru gelişiriz. Yani enimim bugün o kadar da kötü değiliz. Çok yakın olacağı ve temiz bir sıralama geçirebileceğimiz için yarını iple çekiyorum.”

“Biz çok uzakta değiliz ve tabii ki Ferrari de çok güçlü görünüyor. İlk turumda son virajda trafik vardı. Yani yakın olduğumuza eminim. Yarın heyecanlı bir sıralama turu olacak.”

Sosyal Medya Hesaplarınızla veya Üye Olarak Yorum Yapabilirsiniz