Verstappen: Ben De Aynısını Yapardım

0

Abu Dhabi’de Lewis Hamilton’ın Nico Rosberg’i yavaşlatıp rakiplerinin önüne atmasıyla başlayan tartışmaya Max Verstappen de katıldı. Genç pilot, Hamilton’ın yerinde olsa aynı şeyi yapacağını söyledi.

Şampiyonluk yarışında ibreyi kendi lehine çevirmek için son denemesini yapan Hamilton, Rosberg’i yavaşlatıp Verstappen ve Vettel’in önüne attı ve rakiplerinin Rosberg’i geçmesini umdu. Eğer Rosberg iki sıra kaybetmiş olsaydı, Hamilton dünya şampiyonu olacaktı. Fakat Rosberg Vettel’den gelen atakları başarıyla savuşturmayı bildi ve şampiyonluğa uzandı. Yarıştan sonra açıklamalar yapan Verstappen durumu kısaca değerlendirdi:

“Sanırım Lewis bizi yavaşlatmaya çalışıyordu ve muhtemelen ben de aynısını yapardım. Şampiyonayı kazanmak için bu tip şeyleri denemelisiniz. Sonucumla ve yarışımla ilgili memnunum. İlk virajın ardından sonuncu olduktan sonra ileriye doğru savaşmak ve tek pit stop yapmak yapabileceğimizin en iyisiydi biz de denedik.”

“Tabii ki iki pit stop yapan piltolardan taze lastikleriyle atak yiyeceğimi biliyordum, bu yüzden Sebastian’ı arkamda tutabileceğimi sanmıyorum. Ekstra birer pit yapmış adamların önünde bitirince sonuçtan memnun oluyorsunuz, ayrıca ilk sıraya da epey yakın bitirdik.”

Sosyal Medya Hesaplarınızla veya Üye Olarak Yorum Yapabilirsiniz