Stewart: Hamilton Minik Bir Balerin Gibi

0
3 Kez Dünya Şampiyonu Sir Jackie Stewart

Formula 1 efsanesi Jackie Stewart, 3 kez dünya şampiyonu Lewis Hamilton’ı Abu Dhabi GP’deki takım emirlerine uymayı reddetmesinin ardından küçük bir balerine benzetti.

Hamilton son yarışta kasıtlı olarak yavaşlamış ve Nico Rosberg’in geçilmesini sağlamaya çalışmıştı. Ancak Alman pilot 2. sıradaki yerini korudu ve Hamilton’ın bu girişimi sonuçsuz kaldı.

Hamilton’ın taktiğine tepki gösteren Stewart; Mercedes’in, İngiliz yurttaşı Hamilton’ı kesinlikle cezalandırması gerektiğini ifade etti. Basın kuruluşuna demeç veren Stewart, ”Hamilton bence küçük bir balerin gibiydi.”

“Toto Wolff ve Niki Lauda aptal değil ve çoğu yarışa gelen Mercedes başkanı da değil. Doğru yol bu değil, bu boyuttaki çok uluslu şirket bir kişi tarafından tehdit edilemez.”

Niki Lauda, Toto Wolff, Lewis Hamilton
Niki Lauda, Toto Wolff, Lewis Hamilton

Stewart, Hamilton’ın takım emirlerine uymakla yükümlü olduğunu ve Mercedes’in Hamilton’ı ibret olsun diye cezalandırması gerektiğini düşünüyor.

“Üzgünüm, ancak yılda 20-30 milyon pound kazanıyorsanız takımın size söylediğini yapmak zorundasınız. Kim olduğunuz umrumda değil. Bu, talimatları ilk çiğneyişi değil ve eğer bunu yapmaya devam ederse onu bırakma seçenekleri var.”

“Yılda sadece 21 yarışa çıkıyor ve bu büyük bir iş değil. Biz iyi para kazanmak için kı…zı yırtıyorduk. Şimdiyse çok fazla test bile yapmıyorlar. Mercedes ona ağır bir uyarı da verebilir, eğer bunu yapacaklarsa, bir kez daha emirlere uymazsa bunun gerçekleşeceğini söylemek zorundalar. Başka bir yol da onu mali açıdan cezalandırmak olabilir.”

Sosyal Medya Hesaplarınızla veya Üye Olarak Yorum Yapabilirsiniz