Steiner: “Giovinazzi Bir Çaylak Ancak Gerçek Bir Çaylak Değil”

0

Guenther Steiner, Antonio Giovinazzi’nin ‘bir çaylak olduğunu’ ancak F1’de test sürüşlerinden kazandığı tecrübeden dolayı ‘gerçek bir çaylak olmadığını’ dile getirdi.

Giovinazzi bu sezon için Haas ile bir anlaşmaya vardı ve Britanya GP’sinden itibaren 7 yarışın FP1 seansında pilotluk yapacak. Silverstone’da yaptığı açılışın ardından, Steiner İtalyan pilota övgüler yağdırdı.

Haas patronu, Giovinazzi’nin F1 kariyeri adına oldukça tecrübe kazandığını dile getirdi. Giovinazzi bu sezonun hazırlık döneminde Sauber ile testlere çıkmıştı. Pascal Wehrlein’nın yokluğunda ilk iki yarışta onun yerini almıştı ve Ferrari takımı ile de testlere katılmıştı.

Steiner, “Antonio harika bir iş başardı ancak o daha önceden de bu araçları kullanmıştı. Birçok testte yer aldı ve yarışlara katıldı,” dedi ve ekledi,

“O sert ve hızlı biri. Geçen yıl GP2’de bunu bolca görme fırsatımız oldu. O profesyonel ve iyi bir insan, fazlasıyla olgun biri.”

“Bir çaylak olduğu için ondan diğer pilotlardan beklediğimizden daha azını beklemiyoruz çünkü Antonio bir istisna. Sezon hazırlık döneminde Sauber adına kaç defa test yaptığını ben bile sayamadım ve buna ek olarak yarışlara çıktı, Ferrari ile test sürüşleri yaptı. Çaylak sınıfında olabilir ama kesinlik istikrar sağlamış ve buraya hazır biri.”

Sosyal Medya Hesaplarınızla veya Üye Olarak Yorum Yapabilirsiniz