Singapur’daki Sağanak Yağış Sürücülerin Endişesini Arttırıyor

0

Romain Grosjean, F1 araçlarının Singapur GP’sinde yağmur altında yarışamayacağından endişe ediyor.

Yarışın başlamasına sadece 4 saat kala sağanak yağış Marina Bay’ı vurdu ve Porsche Carrera Cup Asia destek yarışının başlangıcı, koşulların çok kötü olması nedeniyle ertelendi.

İlerleyen saatler için yağmur ihtimali azalsa da F1 yarışının düzenlenmesi planlanan saatlerde sağanak yağmur ihtimali mümkün.

Grosjean, gece vaktinde ıslak zeminde F1 araçlarını sürmenin imkansız olmasından korkuyor çünkü spreyin ve ışığın yansımasının görüşü çok kısıtlayacağını düşünüyor.

Gece, yağmurlu bir yarışın mümkün olup olmadığı sorulduğunda Haas pilotu, “Hiçbir fikrim yok – ve bu yarışla her zamanda endişe ettiğim şey buydu” dedi.

“Eğer ışıkların yükselmesi ile sprey de yukarı çıkarsa, çok (şey) göremeyebiliriz. Fakat hadi görelim. İşlerin nasıl çalışacağını bilmiyorum.”

Haas için Kötü Bir Hafta Sonu

Grosjean, şu ana kadar zor bir hafta sonu geçiren Haas’a sadece çılgın koşulların puanlar getirebileceğini düşünüyor.

“Performans açışından olduğumuz yerdeyiz. Bu hafta sonu iyi olamadık. Hiç iyi bir dengeye sahip olamadık, bununla çok mücadele ettik, benim için çok önden kayma vardı.”

“Fakat bu, birçok şeyin olabileceği yarışlardan biri – bilhassa güvenlik aracı ve doğru stratejiyle doğru zamanda doğru yerde olmakla.”

“Bu nedenle bunu doğru şekilde elde edeceğimiz ve biraz şanslı olacağımız konusunda çok ümitliyiz”

Sosyal Medya Hesaplarınızla veya Üye Olarak Yorum Yapabilirsiniz