Singapur GP’si Öncesi Grid, Sektör Zamanları ve Lastik Bilgileri

0

Vettel’in, sıralama turlarının son bölümünde sürpriz yaparak pole pozisyonunu kazandığı 2017 Singapur GP’sinin başlamasına kısa bir süre kaldı.

Biz de yarış başlamadan önce, pilotların sıralama turlarında elde ettikleri en iyi sektör zamanlarını, aldıkları cezalar sonrasında oluşan gridi ve yarış içerisinde stratejinin belirlenmesinde kilit rol oynayacak olan lastik bilgilerini bilmek isteyeceğinizi düşündük.

Sektör Zamanları

Evet ilk sektöre baktığımızda Ferrari’lerin muazzam derecede hızlı olduğu dikkatlerimizi çekiyor. Red Bull pilotları sıralama turlarının ilk iki seansında 2. ve 3. sektörün en hızlı isimleriydi. Fakat pole pozisyonu sahibi Vettel, son seansta 2. sektörün en hızlı ismi olup 3. sektörde de farkı minimuma indirmeyi başarmış. Hulkenberg’in 3. sektörde 5’inci olması ise Renault’nun şasi anlamında gelişimler sağladığını ortaya koyuyor.

Hız Ölçüm Noktası Süratleri

Eh, Mercedes bu alanda tablonun ziirvesinde yer almayı başarmış. Fakat bu başarı Singapur’da tur zamanını ne kadar etkiyebilir ki?

Sektör Geçiş Noktası Süratleri

Bu tabloda yer alan hızlar sektör geçiş noktalarında ölçülen en yüksek süratleri listeliyor. Hemen hemen hızlar aynı görünüyor.

Kullanılan Kullanılmayan Lastikler

Fotoğrafta ‘New’ temiz lastik setlerini ve ‘Used’ ise kullanılmış olan lastik setlerini işaret ediyor. Büyük 3’lü içerisinde sadece Mercedes sürücülerinin temiz 1 set ‘Yumuşak’ lastiği bulunuyor.

Singapur GP’si Grid

İtalya’daki sayısal lotonun ardından burada şanslısınız sayın seyirciler, ceza alan tek pilot normalde de son sıradan start alacak olan Marcus Ericsson oldu.

Sosyal Medya Hesaplarınızla veya Üye Olarak Yorum Yapabilirsiniz