Sauber 2018’de Ferrari Motoru Kullanacak

0

Sauber, Honda anlaşmasının iptal edildiğinin doğrulanmasının ardından 2018’de Ferrari motoru kullanmaya devam edeceğini açıkladı.

Honda anlaşmasının iptal edilmesinin üzerinden 24 saat geçmeden Sauber, gelecek sezon da mevcut motor tedarikçisi Ferrari ile devam edeceğini açıkladı.

Sauber bu sene Ferrari’nin eski motoruyla mücadele ediyor fakat yeni anlaşmaya göre gelecek sezon en güncel güç ünitesi kullanılacak.

Takım patronu Fred Vasseur, “Çok yıllık bir anlaşmayla motor tedarikçimiz Scuderia Ferrari’yle çalışmaya devam edeceğimizi duyurmaktan dolayı çok memnunum” dedi ve devam etti:

“Sauber F1 takımı ve Ferrari arasındaki paylaşılan deneyim güçlü bir temel oluşturdu, ki bu hızlı ve verimli bir şekilde ilerlememiz için bize izin verecek, aynı zamanda 2018 aracının gelişimi açısından da.”

“Sauber F1 takımının ardında her zaman yatan tutku ve kararlılığı yansıtacak sonuçları birlikte elde edebileceğimiz konusunda ikna oldum.”

Bu anlaşma, Ferrari’nin genç sürücüleri Antonio Giovinazzi ve Charles Leclerc’den birinin gelecek sezon Sauber koltuğunda yer almasını sağlayabilir.

Vasseur, bunun için erken olduğunu belirtti ve önceliğin motor anlaşması olduğunu belirtti.

“Bu, görüşmelerin bir parçası olacak emin olabilirsiniz. Göreceğiz. Her nokta adım adım ilerleyecek, ilk olarak motor durumunu çözeceğiz ve daha sonra sürücüleri.”

Sosyal Medya Hesaplarınızla veya Üye Olarak Yorum Yapabilirsiniz