Sainz, Malezya’da Palmer İle Yer Değiştirmeyi Beklemiyor

0

Renault’un yeni sürücüsü Carlos Sainz, 2017 sezonu bitmeden önce Palmer’ın koltuğuna oturma ihtimali ile ilgili; “Muhtemelen bunu bilecek son kişiyim” dedi.

Carlos Sainz, Toro Rosso’nun Renault’tan, Honda’ya geçişinin sağlandığı karmaşık anlaşma sonrasında gelecek yıl Red Bull tarafından serbest bırakıldıktan sonra, kiralık olarak Renault’da yarışacak.

Renault, Sainz’i mümkün olduğu kadar çabuk şekilde koltukta görmek istiyor ve bunu Malezya GP’sinde gerçekleştirme planları içerisinde. Ancak Jolyon Palmer, sözleşmesi gereceğince sezon sonuna kadar yarışmak konusunda ısrarcı.

Malezya’da Toro Rosso koltuğunda olup olmayacağı sorulan Sainz; “Şu an buna %100 eminim. Çünkü bunu duydum.” dedi.

“Geri kalan şeyler spekülasyon konumunda ve bunları öğrenecek en son kişi ben olacağım. Kararları alacak olan merciler Red Bull ve Renault. Bu benim söz söyleme hakkım olmayan bir şey.”

Olası senaryolar hakkında Cyril Abiteboul, Palmer ile sezon sonuna kadar bir sözleşme olduğunu söyledi.

“Gerçek şu ki, Carlos ancak 2018 Melbourne’da koltukta olacak. Açıkçası bu soru, Jolyon Palmer’ın durumuna bir atıf niteliğinde.”

“Bu konular Jo’ya ve takıma yönelik spekülasyonlar. Jo için gerçekten zor ve Jo ile birlikte takımı da etkileyen şeyler. İki tarafa da haksızlık ediliyor. Bu onun performansında olumsuz bir etki yaratabilir.”

“Şu an gördüğüm Singapur’da puan toplayabilecek bir araca sahip olmamız. Odak noktası bu yönde ve sezon sonuna kadar Jo ile bir sözleşmemiz var.”

Sosyal Medya Hesaplarınızla veya Üye Olarak Yorum Yapabilirsiniz