Rosberg: Yedekte Hala Biraz Hızım Var

0

Nico Rosberg, cumartesi günü Lewis Hamilton’ı pole pozisyonu savaştında mağlup etmek için ne gerekiyorsa sahip olduğuna inanıyor, fakat yakın bir mücadele olacağını söylüyor.

Rosberg ikinci antrenmanları Mercedes’ten takım arkadaşının 0.079 saniye arkasında bitirdi. Alman pilot, ilk ve son sektörde zaman kaybetmesine rağmen cumartesi günü sıralamalarda zamanlarını birleştirebileceğinden emin.

“Evet, o biraz daha hızlı ama ben turumu düzgün atmadım, yani hala yedekte biraz hızım var. Ama zorlu olacak çünkü o iyi sürüyor. Yarın yakın bir mücadele olacak ve ben pole için süreceğim.”

“Bu gece derin kazıp, ayarlardaki ve başka yerlerdeki ekstra yüzde birleri bulmaya çalışacağım. Sonra nasıl çalışacağını göreceğiz.”

Rosberg, Pazar günü şampiyon olmak için sadece podyumda bitirmeli fakat eğer Red Bull bu hafta Mercedes’lerle mücadele edebilirse podyum zora girebilir. Daniel Ricciardo’nun ve Max Verstappen’in uzun stintlerinin kendisini kaygılandırıp kaygılandırılmadığı sorulduğunda, Alman pilot her zamanki Red Bull’dan başka bir şey görmediğini söyledi.

“Bence her zaman olduğu gibi. Red Bull yakın. Fakat Ferrari tek turda hızlı görünüyor. O yüzden kimin en yakın rakibimiz olacağını söylemek zor. Her zamanki gibi en iyisini çıkarmamız lazım sonrasında onların önünde yer almak için iyi bir şansımız olacak.”

Sosyal Medya Hesaplarınızla veya Üye Olarak Yorum Yapabilirsiniz