Rosberg: Hamilton’a Yetişmem İmkansızdı

0

Mercedes pilotu Nico Rosberg, Abu Dhabi sıralamalarındaki en iyi turunun iyi olduğunu fakat yeterince iyi olmadığını, Lewis Hamilton’a karşı koyamadığını itiraf etti.

Rosberg, sıralamaları takım arkadaşı Hamilton’ın 0.303 saniye arkasında bitirerek ikinciliği elde etti. İlk sektörde genel olarak takım arkadaşını geçen Rosberg, diğer iki sektörde, özellikle de son sektörde geride kaldı.

Pazar günü Alman pilot, Abu Dhabi yarışını podyumda bitirdiği takdirde şampiyon olacak fakat Rosberg pole pozisyonunu kaçırdığı için hayal kırıklığına uğramış hissediyor.

“Buraya pole’de olmayı ve yarışı kazanmayı denemek için geldim yani bugünden çok memnun değilim. Lewis büyük bir iş yaptı ve saniyenin birkaç ondalık dilimi kadar hızlıydı. Bugün benim için o zamanı yapmak imkansızdı. Pistte iyi bir dengem vardı ve sıralamalar ilerledikçe daha da iyi hissettirdi. Q3 sonunda iyi bir tur attım fakat yeterince iyi değildi. Yarın için hala fırsatlar var ve tabii ki zafer için yarışacağım.”

Rosberg, şampiyonluk savaşının Pazar günün nasıl gelişeceğini düşünmemeye çalıştığının altını çiziyor ve bunun yerine işleri basit tutmayı tercih ettiğini söylüyor.

“Yarın için işleri basit tutacağım. ‘Ya şöyle olursa’ diye düşünmüyorum, yanlış bir yaklaşım olurdu.”

Sosyal Medya Hesaplarınızla veya Üye Olarak Yorum Yapabilirsiniz