Basın Toplantısında Hamilton Rosberg Gerginliği

0

Abu Dhabi öncesi basın toplantısında Rosberg’e takımdaki bazı personelin yer değiştirilmesiyle ilgili soru sorulduğunda Hamilton araya girerek cevap verdi.

Lewis Hamilton, Mercedes’in kendisine ait bazı mekanikerlerin neden 2016 yılı için Nico Rosberg’in aracına kaydırıldığını 10 yıl içinde yazacağı kitapta açıklayacak.

Sezon başında, Mercedes, Lewis Hamilton’ın çifte dünya şampiyonu olmuş ekibindeki bazı personeli Nico Rosberg’in aracına transfer etti. Aynı şekilde Rosberg’den de bazı personeller Hamilton’a kaydırıldı.

Değişimlerin ve yeni alınan personellerin neticesinde iki tarafta da beşer kişi, geçen seneye göre farklı. Ayırca Mercedes mühendislik kadrosunu değiştirmese de, iki araçta da baş mekaniklerleri takas etti.

Bu hamle, Mercedes patronu Toto Wolff tarafından takımın garajın iki farklı tarafı arasında bölünmesini engellemek için yapıldı. Abu Dhabi yarışından önce Nico Rosberg’e konu sorulduğunda Lewis Hamilton, lafa girerek, Rosberg’e “Sana söylenen sebebi duymak istiyorum” dedi.

Daha sonra konu hakkında konuşarak Hamilton, “Tam olarak ne olduğunu anlamak için 10 yıl içinde kitabımı satın almanız gerek. İlginç bir okuma olacak” dedi.

Rosberg: Doğru Olan Şey

Hamilton’ın entrika imasına rağmen, Rosberg duruma ihtiyatlı yaklaştı: “Son zamanlardaki takım ruhuna bakarsanız, üç yıldır sürekli savaşıyoruz. Yarış zaferleri ve şampiyonluklar için savaşıyoruz, garajın iki tarafı arasında küçük ayrılıklar olması gayet doğal.”

“Yani takımın ortalama performansı için bu iyi bir şey değil. Ortalama performans için herkesin tek bir şey için savaştığı ve birlikte çalıştığı daha büyük bir takım ruhu istersiniz. Takım ruhumuz her zamanki kadar iyi. Birlikte şahane partiler geçirdik ve herkes birbirine tutunuyor, bu takım için şahane bir his. Yani öyle görünüyor ki bu tabii ki yapılması doğru olan şeydi.”

Yine de, tabii ki, başlarda süper rahat olduğunuz bir durum değil. Çünkü benim mekanikerlerim bana yakındı ve iyi hissettiriyordu. Sonra değişimin birlikteliğe dönüşmesi zaman alıyor. Fakat takım açısından yapılması doğru olan şeyin bu olduğunu anlıyorum ve işe yaradı da.”

Sosyal Medya Hesaplarınızla veya Üye Olarak Yorum Yapabilirsiniz