Ricciardo: Yarıştan Sonra Fazla Arkadaşım Kalmayacak

0
Daniel Ricciardo, RedBull Racing

Red Bull pilotu Daniel Ricciardo, Macaristan Grand Prix’sinde sıra kazanmak için agresif bir tutum sergilemeyi planladığı için yarıştan sonra “çok fazla arkadaşı olmayacağına” inanıyor.

Ricciardo, Hungaroring’de yarışa altıncı sıradan başlayacağı için hayal kırıklığına uğramış olsa da, önündeki araçlara atak yapma sözü verdi.

2014 Macaristan GP’sinin galibi, “Yarın hızlı olmanın bir yolunu bulacağız. Pist üstünde pozisyon alabilirsek, kendimize yardımcı olabiliriz.” dedi

“Eğlenceli bir yarış olacak. Yarıştan sonra çok fazla arkadaşım olacağından emin değilim, ancak sorun değil.”

“Grubun arkasında olduğum için yolumu bulmak için zorlamaya ihtiyacım var, bu yüzden ilerlemeye devam edersem güzel geçişler olacaktır.”

“İlerlemek için iyi bir başlangıç ​​yapmam gerekmiyor. Geçmişte geçişlerle burada eğleniyordum. Eğer bu ateşi yarın yarışa taşırsam, iyi olmalıyım.”

Ricciardo, hidrolik sorun sebebiyle antremanların üçüncü seansını kaçırmanın bedelini ödediğine inanıyor.

“Q1’deki turda farkına vardım ki ekstra tur zamanı elde etmek güzel olurdu.”

“Biraz tahmin etmek zorundaydık, çalışacağını düşündüğümüz şeyi yaptık, ancak bu sıralamalar için tümüyle en iyisi değildi.”

“Araç ele avuca sığmıyordu. Q3’te toparlamayı başardık ancak yine de beni tatmin edecek kadar değil. Bu sabah pist pek çok defa değişti ve özellikle de Ferrari zaman buldu. Öyle görünüyor ki biz onlar gibi gelişemedik.”

“Köşeye sıkıştık ancak (bu durum karşısında) büyük bir açıklamamız yok.”

Takım arkadaşı Max Verstappen ise, kariyerinin en zorlarından biri olduğuna inandığı bu hafta sonunda, sıralama turlarında beşinciliği elde etti ve durumdan memnun olduğunu ifade etti.

“Bütün hafta sonu araçla epey mücadele ettim ve dengeyi doğru bir şekilde elde edemedim. Ancak işi çevirmeyi başardık ve sıralamalarda, önemli olduğu zamanlarda, araç iyi hissettiriyordu.”

“Q1 ve Q2 aslında çok iyiydi, ancak Q3’te, ekstra motor moduna sahip olmadığımız için Ferrari ve Mercedes gibi 0.4 veya 0.5 sn hızlanmanız her zaman daha zor.”

“İyi bir adım attık ve doğru yönde ilerliyoruz. Aslında yarın için kendimden oldukça eminim.”

Sosyal Medya Hesaplarınızla veya Üye Olarak Yorum Yapabilirsiniz