Ricciardo: Yarın Mercedes’le Rekabet Edebiliriz

0

Daniel Ricciardo, sıralamaları üçüncü bitirdikten sonra yaptığı açıklamada Red Bull’un Mercedes’le sezonun son yarışı Abu Dhabi’de rekabet edebileceğini söyledi.

Arka arkaya üçüncü yılda da, gümüş oklar Yas Marina’da ilk sırayı kimseye kaptırmadı. İlk sıradan yarışa Lewis Hamilton başlayacak ve şampiyonada 12 puan önünde olan takım arkadaşı Nico Rosberg yarışa ikinci sıradan başlayacak.

Mercedes’in sıralamaları domine etmesine şaşırmasa da Ricciardo, cuma günü antrenmanlarda yaptığı rekabetçi uzun stintlerine güvenerek yarışta bir sürpriz yapabileceğine inanıyor.

“Mercedes’in bugün sıralamalarda biraz daha iyi olacağını tahmin ettim ama yarışın bize neleri geri getireceğini de göreceğiz. Dün uzun stintlerim iyi göründü yani yarın eğlenceli olacak. Tabii ki bu adamların arasında şampiyonluk meselesi var o yüzden enteresan olacak.”

Pozitif görünüşüne rağmen, Avusturalyalı pilot süper yumuşak lastiklerle yarışa başlamanın, yarışının ne kadar başarılı geçeceğine karar verecek bir kumar olduğunu itiraf etti.

Ricciardo ve takım arkadaşı Max Verstappen, yarın yarışa nadiren daha hızlı bir stratejiye dönüşebilen daha sert lastiklerle başlayacak.

“Eğer farklı bir lastikle Q3’e kalabilecek konumdaysak dener ve bize bir fırsat verip vermediğini görürüz. Yani yarın ne yapacağını göreceğiz. Umarım bizi savaşa katar. Bir şeyler denemeliydik. Biraz bu yılın modası oldu gibi görünüyor. Üçüncülük hedefimizdi ve umarım yarın da yukarılarda bir yerlerde olabiliriz.”

Sosyal Medya Hesaplarınızla veya Üye Olarak Yorum Yapabilirsiniz