Ricciardo: Red Bull “Savaşın İçine” Girecek

0

Ricciardo, Singapur pistinin karakteristiğinden dolayı Red Bull’un “savaşa dahil” olmasını bekliyor.

Mercedes 2014-2016 arasında diğer takımlara göre çok büyük bir üstünlük sağlasa da, Alman ekip genelde Singapur’un dar ve kıvrımlı sokaklarında zorlandı, bu da Ferrari ve Red Bull’a nadir bir parlama fırsatı veriyordu.

Ricciardo Singapur’da 2015 ve 2016’da ilk çizgiden başladı ve son 3 yıl boyunca yarışı podyumda bitirdi, geçen sene ise zaferi 0.488 saniye ile kaçırdı.

Avustralyalı sürücü, Singapur’daki önceki başarılarını ve RB13’ün son zamanlardaki gelişimlerini göze alarak Red Bull’un Singapur’da en üstte savaşacağını düşünüyor.

“Kesinlikle son zamanlarda daha güçlü olduk, yere basma gücü yüksek olan pistlerde gayet iyiydik ve gelişmeye de devam ediyoruz.” diyen Ricciardo ekledi:

“Ayrıca geçen yarışa (Monza) bakarsak, yere basma gücü az olan bir pistte Pazar günü çok iyi bir şekilde hızlıydık, bu bizim için bir sürprizdi.”

“Bununla birlikte, buraya gelirken getirdiğimiz güncellemeler ile en üstte savaşacak kapasitede olmalıyız.”

“Bunun gibi pistler bu sene Mercedes’in güçlü noktası gibi gözükmüyor, bunun da Ferrari’yi ve bizi savaşın içine çekebileceğini düşünüyorum.”

“Umuyorum ki en azından yakın ve heyecanlı bir yarış olur.”

Red Bull, bu sezonun başında rüzgar tüneli ve testlerdeki korelasyon sebebiyle zorlandıktan sonra, Ricciardo son zamanlarda yaptıkları gelişmelerin 2018’de şampiyonluk savaşına taşınmaını umuyor.

Azerbaycan GP’sini kazanan Ricciardo, “Kazanmak, kazanmak ve daha çok kazanmak istiyoruz” dedi ve devam etti:

“Neyse ki bu yıl bir tane kazandık. Bu yıl umarım ki bir tane daha kazanıp önümüzdeki yıl için bir şampiyonluk savaşına hazırlanmaya başlayacağız, gerçekten istediğimiz şey bu.

“Kesinlikle bu yönde ilerliyoruz, özellikle Melbourne’a (ilk yarışa) bakarsak o zamanlar iş işten geçmiş bir sezonmuş gibi hissettiriyor.”

“Tamamen farklı bir pozisyondayız ve bu iyi hissettiriyor.”

“Bunu Abu Dhabi’ye (son yarışa) kadar korumamız gerektiğini ve kış döneminde bir adım atıp 2018’e güçlü başlamamız gerektiğini düşünüyorum.”

Sosyal Medya Hesaplarınızla veya Üye Olarak Yorum Yapabilirsiniz