Resmi: Carlos Sainz Jr 2018’de Renault’da Yarışacak

0

Renault, Carlos Sainz Jr’ın 2018’de kendileri ile yarışacağını resmi olarak açıkladı.

Sainz’ın gelecek sezon Toro Rosso ile mücadele etmesi bekleniyordu fakat son haftalarda Renault/McLaren ve Toro Rosso/Honda görüşmelerinin bir parçası olarak İspanyol’un, Fransız üreticiye geçeceği iddiaları ortaya atılmıştı.

Ve bugün McLaren’in Renault’ya, Toro Rosso’nun da Honda geçmesiyle birlikte 2018’de İspanyol pilotun da Renault tulumu giyeceği resmen açıklandı. Cuma günü yapılan açıklamada Carlos Sainz’ın, Jolyon Palmer’ın yerini alacağı belirtildi.

Reanult yönetici direktörü Cyril Abiteboul, “Carlos, özellikle Renault’nun genç serilerindeki başarısının ardından bir süredir radarımızda olan çok umut vadeden bir sürücü” dedi ve ekledi:

“2018 için Carlos’u doğrulayabilmek bizim için olumlu bir haber. Bu seçim, orta vadeli planımızla iyi bir şekilde örtüşüyor.”

“Nico ve Carlos’un pist üzerinde ve pist dışında birbirini tamamlayacağını ve bunun grid üzerinde ilerlemek için bize yardımcı olacağını düşünüyoruz.”

“Bu zaman zarfında Carlos’u bize veren Helmut Marko’ya teşekkür etmek istiyorum. Takımla sıkı bir şekilde çalışmaya devam ettiği ve geçtiğimiz 2 sezon boyunca ortaya koyduğu çaba nedeniyle Jolyon’a da teşekkür etmeliyiz.”

“O, kendini işine adamış bir sürücü ve kariyerinin sonraki adımlarında onun için iyisini diliyorum.”

Sosyal Medya Hesaplarınızla veya Üye Olarak Yorum Yapabilirsiniz