Resmi: Button Bırakıyor

0

2009 Formula 1 dünya şampiyonu Jenson Button, bu hafta Abu Dhabi’de kariyerinin son yarışına çıkacağını söyledi.

McLaren sürücüsü, 2017 yılında bir sezon dinlenecek, 2018 için takımın seçenekleri arasında olacaktı. Fakat bugün açıklama yapan Button, “Bu hafta sonuna kariyerimin son yarışı olacağını düşünerek giriyorum. Bence en iyi yol bu. Şu an için, bu sezondan sonra F1’de yarışmak istemiyorum” dedi.

2009 yılında şampiyon olan Button, ilk yarışında 2000 yılında 20 yaşındayken çıkmıştı. Pazar günü koşulacak yarış, İngiliz pilotun kariyerinin 305. yarışı olacak. Şu ana kadar Button’dan daha fazla start almış sadece iki pilot var, onlar da Michael Schumacher (306) ve Rubens Barrichello (322).

Kariyerinde 15 zaferi bulunan pilot Formula 1’e Williams ile giriş yapmış, Benetton, Renault, BAR, Honda, Brawn GP ve McLaren için yarışmıştı.

Button’ın tam açıklamarıysa şöyle:

“2018 için kontratım olduğu doğru, fakat 2018’de yarışmayacağım. Bu 2018 sözleşmesi, eğer bu üç ayda aptalca kendi kendimi yersem ve fikrimi değiştirirsem diyeydi. Fakat bu yarışa, son yarışım olmadığını düşünerek gitmek istemiyorum.”

“Formula 1’e birçok hayalle girersiniz ve neyseki sporu hatıralarla terk edersiniz, bazı inanılmaz hatıralar… Bazıları hayat değiştirici, bazıları iyi, bazıları kötü… Dünya şampiyonluğuyla gitmek de epey özel.”

“Formula 1’den, başardıklarımla birlikte kesin olarak geri çekileceğim ve kesinlikle hayatım şimdi başlıyor.”

[btn btnlink=”http://www.damalibayrak.com/roportaj-jenson-button/” btnsize=”full” bgcolor=”#000000″ txtcolor=”#ffffff” btnnewt=”1″]Button Röportajı İçin Tıklayın[/btn]

Sosyal Medya Hesaplarınızla veya Üye Olarak Yorum Yapabilirsiniz