Renault ve McLaren 3 Yıllık Bir Anlaşmaya Vardı

0

McLaren, sıkıntılı 3 sezonun ardından Honda ile yolları ayırıp 2018 sezonundan itibaren Renault motoru kullanacağını doğruladı.

Honda, 2015 yılında McLaren ile spora üretici olarak geri dönmüş fakat 3 sezon boyunca oldukça sıkıntılı dönemler geçirmişti. 2017 yılının başında gerek dayanıklılık gerekse de hızdan yoksunluk bu ortaklığın sonunu getirdi.

McLaren yönetici müdürü Zak Brown, “Bugünkü duyuru bize, daha fazla tereddüt olmadan 2018’de şasimiz ve teknik programımızla ilerlememiz için gereken stabiliteyi sağlıyor” dedi ve ekledi:

“Bir organizasyon olarak, McLaren ortaklıkları sürdürmek için teknik tedarikçilerle son derece sıkı çalıştı. Mevcut güç ünitesinin düzenli bir şekilde yarış kazanması için bunun gelişiminde rol alarak Renault Sport Racing’e gerçek bir değer katabileceğimizden eminiz.”

Renault yönetici direktörü Cyril Abiteboul da konuyla ilgili açıklamalarda bulundu.

“Renault Sport Racing ve McLaren Racing’in yeni bir ortaklık kurduğunu açıklamaktan memnunuz ve bu yeni anlaşma ile F1’deki bu iki tarihi markanın ilk kez birlikte çalışmasından dolayı heyecan duyuyoruz.”

“Bu anlaşma, orta vadeli stratejimiz ve 2020’de bir takım olarak kazanan bir pozisyonda olma hedefimizle mükemmel şekilde örtüşmektedir.”

“Gelecek yıl Renault markasını McLaren üzerinde görmeyi ve yeni ortaklarımızın pist üzerinde yarışmasını sabırsızlıkla bekliyoruz.”

Sosyal Medya Hesaplarınızla veya Üye Olarak Yorum Yapabilirsiniz