Renault Daniel Ricciardo’yu 2018 Sezonunda Takıma Katmak İçin Teklif Verdi

0

Renault, Toro Rosso’nun motor sözleşmesini iptal etmesinin bir parçası olarak, 2018 sezonunda Red Bull’dan Daniel Ricciardo’yu takıma katmak için cesur bir girişimde bulundu. 

Kaynaklar, motor değişiklikleri tartışmalarının devam ettiği ve bir çatışma noktasına gelindiğinde, Renault’un Ricciardo’yu almak için bir teklifte bulunduğunu ortaya koydu.

Max Verstappen’e karşı sergilediği performans ve Red Bull ile gelecek yılın sonunda bitecek olan sözleşmesi ile Ricciardo’nun gelecek sezon sürücü pazarındaki kilit oyunculardan biri olması bekleniyor.

Fakat Red Bull, Ricciardo’nun güçlü yanlarının farkındaydı ve onun gitmesine izin vermeyince, Renault ilgisini Ricciardo yerine Sainz’a yoğunlaştırdı.

Red Bull, Sainz’in Renault’ya geçmesine izin verirken, İspanyol pilotun Fransız takıma ne zaman geçeceği konusunda nihai bir karar alınmadı.

Renault, muhtemelen Sainz’i koltuğa mümkün olduğunca erken, Malezya’da, oturtabilir. Toro Rosso koltuğuna ise kısa süre sonra Red Bull’un genç sürücüsü ve 2016 GP2 şampiyonu Pierre Gasly oturabilir.

Ancak Renault’un şu anki pilotu Jolyon Palmer, sözleşmesinin devam ettiği üzerine sert bir duruş sergiliyor ve iki taraf uzlaşma yapmadıkça ve kısmi şartlar kabul edilmedikçe, Sainz’ın koltuğa oturabilmesi için hiçbir yol yok.

Palmer, Malezya’da koltukta olmayacağı hakkındaki haberlerin farkında olup olmadığı sorulduğunda:

“Evet. Bu yılın sonundaki yedi yarışa kadar sözleşmem var. Yaklaşık 35 yarıştır önümüzdeki sezon olmayacağım öne sürülüyor, bu benim için yeni bir şey değil, yöneltilen eleştirilere aldırmıyorum, çoğu yarış hiçbir şey değişmediği için bu yarış da aynı” dedi.

Sosyal Medya Hesaplarınızla veya Üye Olarak Yorum Yapabilirsiniz