Red Bull, TAG Heuer İle Yola Devam Ediyor

0

Red Bull, TAG Heuer’le olan motor anlaşmasını 2018 yılı sonuna kadar uzattı.

2015’deki tartışmalı ayrılıklarına rağmen, Red Bull takımı Renault motoruyla TAG Heuer ismi altında olsa bile yarışmaya değiyor. Anlaşma, bu sezon Red Bull’un iki zaferinden sonra başarıya ulaşmışa benziyor. Bu sezonun son yarışlarına daha güçlü giren Red Bull – TAG ortaklığı, Cuma günü Yas Marina padoğundaki toplantıdan sonra, sözleşmenin uzatıldığını ilan etti.

Takım patronu Christian Horner konu hakkında “Bugün TAG Heuer’le olan motor ortaklığımızı uzatmaktan dolayı çok mutluyum. TAG Heuer ve Red Bull Racing, yarışma tutkusu ve işleri farklı yollardan yapma dürtüsü konusunda ortaklaşan iki marka. Bu da bizim ilişkimizin temelini oluşturuyor. TAG Heuer’in mottosu, “Baskı Altında Kırılma”, bizim Red Bull olarak gün be gün yaşadığımız bir şey, yani biz de TAG Heuer’in bu hikayeyi önümüzdeki sezonlarda da anlatmasına yardım etmek istiyoruz.”

Bu yılın başlarında, Red Bull ve Toro Rosso 2018 sonuna kadar Renault motoru kullanacaklarını ilan etmişlerdi. Bu, iki takımın aynı motoru farklı markalar altında kullanacağı anlamına geliyor.

Sosyal Medya Hesaplarınızla veya Üye Olarak Yorum Yapabilirsiniz