Red Bull Silverstone’da Neden Zorlandığını Bulmaya Çalışıyor

0
Red Bull RB13

Red Bull cephesi, nispeten başarılı geçen Avusturya’dan sonra İngiltere’de neden zorlandıklarını anlamaya çalışıyor.

Daniel Ricciardo’nun Avusturya GP’sini lider ekibin henüz 6 saniye arkasında bitirmiş olması, Sivlerstone’a gelirken Milton Keynes merkezli takımı heyecanlandırmış ve umutlandırmıştı. Ne var ki, ne Ricciardo ne de Verstappen iyi bir yarış temposuna sahip olabildi.

Takımının Cumartesi günü de iyi bir performans göstermediğini düşünen Christian Horner ise sorunun kaynağını araştırdklarını söylüyor.

“Biraz geride olduğumuzu hissettik. Araçtan performansın tamamını çıkarabildik mi emin değilim. Düşük hızlı virajlarda biraz zorlandık, bu yüzden gidip anlayacak epey bir şey var analiz bakımından, neden böyle diye.”

Horner’a göre sorun Renault motorundan da kaynaklanıyor olabilir:

“Şimdi Silverstone, bu yeni nesil araçlarla, tekrar %70 tam gaz geçiliyor. Ve tekrardan, rakiplerimize kıyasla bu epey acı verici.”

Takım Macaristan için aerodinami güncellemeleri getirmeye çalışırken, Horner anahtar olan şeyin güncellemelerin sezon içindeki bütünü olduğunu söylüyor:

“Hepsi evrimin bir parçası. Önemli addetmezdim. Araçtan performan elde etmeye çalışma süreci hususunda yine zor fark edilir bir şey olduğunu söylerdim.”

Sosyal Medya Hesaplarınızla veya Üye Olarak Yorum Yapabilirsiniz