Ralf Schumacher: ‘Yetenek Açısından Raikkonen Muhteşem’

0

Eski Formula 1 pilotu Ralf Schumacher, Ferrari’nin Kimi Raikkonen’i gelecek yıl takımda tutma ihtimalini oldukça yüksek görüyor.

İtalyan takım 37 yaşındaki Fin pilotla 2018 yılında yarışmak için henüz herhangi bir karara varmadı. Ancak Sebastian Vettel istediği taktirde sözleşme yenileceği çoktan açıklandı.

42 yaşındaki Ralf Schumacher, F1 kariyerinin bir kısmında Raikkonen’e karşı mücadele etmişti. Finlandiya’nın Ilta Sanomat kanalına konuşan Schumacher, “Yetenek açısından bence Kimi oldukça etkileyici,” dedi ve devam etti,

“Çoktan bir şampiyonluk kazandı ve daha fazlasını başarabilecek kapasitede.”

“Yaşını hesaba kattığınız zaman aslında harika bir iş çıkardığını görüyorsunuz. Bence Ferrari onu tutmakla zekice bir hareket yaptı.”

“Bu sene iyi bir aracı var ama Sebastian Vettel daha ön plana çıktı. Bence bu durum Sebastian için ideal, ancak Kimi’nin halen kazanabileceği yarışlar var. Gelecek sezon neler olacağını göreceğiz.”

Schumacher, F1’i bu sene bir gözlemci olarak izlemenin oldukça keyifli olduğuna da değindi.

Eski Williams pilotu, “Bu sene F1 fazlasıyla heyecanlı bir hal aldı. Ferrari ve Mercedes kıyasıya bir mücadelenin içinde.” diyerek sözlerini sonlandırdı.

Sosyal Medya Hesaplarınızla veya Üye Olarak Yorum Yapabilirsiniz