Raikkonen: “Singapur GP Antrenmanları Ferrari İçin Pek Mantıklı Değildi”

0

Kimi Raikkonen, Singapur GP’si cuma antrenmanlarında hızlı olmak için mücadele ederken, Ferrari için “pek çok şeyin mantıklı olmadığını” belirtti.

Hafta sonu öncesinde Mercedes patronu Toto Wolff, Singapur’daki Marina Bay cadde pistinde rakipleri Ferrari ve Red Bull’un favori olacağını söylemişti.

Red Bull, Daniel Ricciardo’nun her iki antrenmanı da lider bitirmesiyle bu iddiaları haklı çıkardı ancak Ferrari adına en hızlı isim olan Raikkonen, FP2’yi dokuzuncu sırada tamamladı ve liderin 1.983 saniyesine gerisindeydi.

Alman pilot Sebastian Vettel ise 11. oldu, ancak Alman pilot düşük yakıtla tur atamadı.

Raikkonen: “Genel olarak, zor bir gün oldu ve pek çok şey mantıklı değildi. Üzerinde çalışılması gereken çok şey var. Tam olarak başlamayı beklediğimiz yer bu değil fakat ileriye dönük çalışıyoruz.”

“Gelişeceğimizden eminim, bu ilk kez olmuyor, yalnızca bir Cuma günüydü.”

Vettel, Cuma günü iyi bir denge bulmak için mücadele etti ve FP2’deki ikinci denemesinde yumuşak lastikleri kullandığı ve düşük yakıtla çalıştığı bir turda 10. virajın çıkışında duvara çarptı.

“Bu ideal değildi, yarış dışı kalmak istememiştim. Devam edebildiğim için çok şanslıydım. Bu bizim için zor bir seanstı, sanırım araçta oldukça denge sorunu vardı.”

“Henüz mutlu değilim, biraz denge kaybedince, o zaman güveni de biraz kaybediyorum.”

Vettel, Ferrari’nin birkaç işe yaramayan değişiklik yaptığını ve ekibin Cumartesi günkü sıralama turlarına kadar olayları değiştireceğini umduğunu itiraf etti.

“Birkaç şey denedik. Doğru şeyleri yaptığımızdan emin değilim, şimdi yarın neler yapabileceğimizi görüyoruz. Bu mücadele ettiğimiz ilk cuma günü değil, yarın yakında olacağımızdan eminim.”

“Her ikimizin de mutlu olmadığı açık ve iyileştirmek zorundayız ve eminim ki araca bakmak ve bir çözüm bulmak için yeterli zamana sahibiz.”

Sosyal Medya Hesaplarınızla veya Üye Olarak Yorum Yapabilirsiniz