Raikkonen: Dördüncülükle Mutlu Olmalıyız

0

Kimi Raikkonen, Ferrari’nin Abu Dhabi’de dördüncülükle mutlu olması gerektiğini söyledi.

Raikkonen Q3’te ilk turların ardından üçüncü sıradaydı. Ancak son turlarda Ricciardo tarafından dördüncülüğe itildi. İki pilotun arasındaki fark kayıtlara sadece 0.015 saniye olarak geçti. Bir sıra düşmesine rağmen Raikkonen, bardağın dolu tarafını görüyor ve İtalyan takımın hafta sonu boyunca çok geliştiğini söylüyor.

“Bir süre elimizdeydi. Son tur iyiydi fakat hiçbir şey çok iyi gibi değildi. Sonuç olarak fark çok küçük tabii ki, o miktarı orada veya burada frenleme esnasında bulabilirsiniz, fakat yan yana gelirseniz bunu kolayca kaybedersiniz. Üçüncülük oradaydı fakat elimizdeki bu. Sonuç olarak bununla mutlu olmalıyız. Araç iyi davranıyor. Burası iyi bir tur atmanın kolay olduğu bir yer değil yani ideal değil ama en azından denedik.”

Red Bull bu hafta sonu dar ve virajlı son sektörde güçlü göründü. Kimi Raikkonen, son sektörün Ferrari için sorun olup olmadığı sorulduğunda şöyle cevap verdi: “Hayır. Aklı başında düşünürsek bence diğer sektörler kadar iyiydi ama tabii ki bilmiyorum, henüz zamanları görmedim.”

“Bence epey iyi bir iş çıkardık, tabii ki önde olacak kadar iyi değil fakat bence üçüncülük ve dördüncülük çok yakındı. O ufak farklılık tabii ki biraz buradan biraz şuradan olabilir sonuç olarak yeterince iyi iki turdu fakat mükemmel değildi. Ama bugün elimizdeki bu.”

Ricciardo, Kimi Raikkonen’in önünde süper yumuşak lastiklerle başlayacak ve Ferrari’ye ekstra tutuşla beraber muhtemel bir avanta verecek. Ne var ki, Raikkonen ilk viraja gelirken kısa bir mesafe olduğundan bunun büyük bir fark yaratacağından emin değil.

“Bu iki lastik arasında korkunç büyük bir fark olduğunu düşünmüyorum ama kim bilir? Bence iyi bir start almak daha önemli, tabii ki küçük bir fark olmalı fakat dediğin gibi mesafe çok kısa bu yüzden iyi bir start almayı ve oradan devam etmeyi denemeliyiz.

Sosyal Medya Hesaplarınızla veya Üye Olarak Yorum Yapabilirsiniz