Pirelli 2017 Testlerini Tamamladı

0
Sebastian Vettel, Pirelli Testleri

Nico Rosberg, ilk dünya şampiyonluğu için yarışıyor olmanın, sezonun son dört yarışı boyunuca kendisini baskı altına aldığını ve tam performasıyla yarışmaktan alıkoyduğunu söyledi.

Ekim ayının başlarında Japonya yarışını kazanan Rosberg, sadece ikincilikler elde ederek şampiyon olabileceği bir konuma gelmişti. Mercedes’in diğer takımlara kurduğu büyük dominasyon da Rosberg’in işlerini büyük oranda kolaylaştırmıştı. Ve Rosberg de bunların farkındaydı.

Yine de Rosberg, her defa sorulduğunda şampiyonayı düşünmediğini, her bir yarışa tek bir yarışmış gibi muamele ettiğini söylüyordu. Abu Dhabi yarışından sonra, buunun aslında tersi bir durumu yaşadığını itiraf etti.

“Son yarışlarda gerçek Nico yoktu. Baskı sizi yavaşlatıyor. Ama ben öte tarafta Lewis’in kaybedecek hiçbir şeyi yokken tüm o yolu aşmış olmaktan mutluyum.”

Rosberg aynı zamanda medyayla olan iletişimi kısıtlı tuttuğunu çünkü şampiyonluk yarışını medya mücadelesiyle birlikte daha da zorlaştırmak istemediğini söyledi.

1
Rosberg seviniyor.

“Söylediğimi değiştirmiyorum. Lütfen buna saygı gösterin, siz güçlü bir kurumsunuz ve ben bu işin içinden sıyrılmak zorundaydım. Bunu anlayacağınızdan eminim. Ve son birkaç yarışta hiç görüşmedik çünkü onun üstünde hiç baskı yoktu, çok motiveydi, çok konsantreydi ve her zamanki kadar sıkı çalışıyordu.”

“Ben önde olduğum için baskı altındayken onun kaybedecek bir şeyi yoktu. Bu kesinlikle işleri zorlaştırdı. Neticede işe yaradığına memnunum.”

Sosyal Medya Hesaplarınızla veya Üye Olarak Yorum Yapabilirsiniz