Palmer, Renault Koltuğunu Kaybettiğini Medyadan Öğrenmiş

0

Jolyon Palmer, 2018 koltuğunu Sainz’e kaptırması ile ilgili ilk uyarıyı Autosport’ta okuduğu haberde almış.

Renault Cuma günü resmen Carlos Sainz’in gelecek sene Nico Hulkenberg’in takım arkadaşı olacağını duyurdu. Palmer bu olayı, Cumartesi günkü Autosport haberinde gördüğünü söyledi.

“Autosport’ta bunu okuduğumda olacakları tahmin etmiştim. Sonra da bunun doğru olduğunu anladım. Birkaç kişiyle görüştüm. Hepsi buydu.”

“Bu seneki performansımın, takımı başka insanlar aramaya ittiğinin farkındayım. Zor bir seneydi. Ancak sonuna kadar beklemeniz gerekiyor. Geçen sene de durum böyleydi.”

Renault’un 2017 Malezya GP’sinde Palmer’in yerine Sainz’i oturtma girişimleri ise, Palmer’ın sözleşmesi nedeniyle sonuç vermedi.

Palmer’a onu istemeyen bir takımla beraber olmanın nasıl bir şey olduğu sorulduğunda; “Bunu nereden öğrendiğimi bilmiyorum. Ancak bu konuda yorum yapmayacağım.” dedi.

Renault ile kalan yarışları sorulduğunda; “Kaybı minimuma indirmek” yaklaşımını göstereceğini söyledi.

“Araca her oturduğumda elimden geleni yapıyorum. Hiçbir şey değişmedi. Hala daha başımı yüksek tutup, seneyi en iyi şekilde tamamlamak istiyorum.”

“Kaybedecek bir şey yok. Kendimi göstermem için fırsatım var. Şimdiye kadar olanlar hayal kırıklığı yarattı ancak benim için öyle değil. Dayanıklılık da çok iyi değildi.”

“Araç güçleniyor. Önümüzdeki birkaç yarış bizim için daha iyi olacak. Baskı yok. Gelecek sene burada değilim.”

Palmer 2018 alternatifleri hakkında henüz düşünmediğini söyledi.

“Gelecek yıl için heyecanlıyım. Farklı bir şeyler olacak. En azından ne yapmayacağımı biliyorum. Karar vermeye çalışmak için zamanım var. Hiç bir şeyden endişe etmiyorum.”

“Açıkçası bunu uzun zamandır biliyordum. Renault’da kalmaya odaklanmıştım. Açıkçası bu gerçekleşmeyecek ve hem F1 içinde hem de F1 dışındaki fırsatlara bakacağım.”

“Ne yapacağıma karar vermek için aceleye gerek yok.”

Palmer, Williams ile anlaşma ihtimaline; “Bilmiyorum bunun hakkında bir şey söyleyemem. Görmek zorundayız.” dedi ve ekledi:

“Elbette Williams büyük bir ekip, onları destekliyorum. Babamın da içinde bulunduğu bir İngiliz takımı.”

Sosyal Medya Hesaplarınızla veya Üye Olarak Yorum Yapabilirsiniz