Paddy Lowe: Tırnaklarımızı Yedik

0

Mercedes teknik şefi Paddy Lowe, Abu Dhabi yarışının son turlarının “tırnakları yediren” bir an olduğunu itiraf etti.

Lowe, sürücülerin durumlarından kaynaklanan kaçınılmaz çatışmaların olduğunu söyledi. Hamilton kazansa bile şampiyon olmak için Rosberg’in dördüncü olmasını bekleyecekti.

Sebastian Vettel’in hızla gelmesiyle birlikte Lowe, Hamilton’a telsizden tempoyu artırması gerektirdiğini söyledi. Fakat Hamilton bu çağrıya telsizden çok net bir cevap verdi: “Bu yarışı kazanır veya kaybedersem dert etmem.”

Telsizden Hamilton tarafından reddedilen Lowe, yarış sonrasında durum hakkında açıklamalar yaptı: “Formula 1’i bir bakıma heyecanlı yapan da bu, bir takımın istekleri ve iki pilotun istekleri arasında kaçınılmaz çatışmaların üzerine kuruluyuz. Onlar takım oyuncusu olan iki kişi ama nihayetinde ikisi de kazanmak istiyor. Ana hedefimiz yarışı kazanmak ve bizden çok yüksek tempoyla bize doğru gelen kırmızı aracın görüntüsünü sevmedik.”

Takımdan gelen direkt emirleri reddetmesi konusunda Lowe, “Bu konuda yorum yapmak istemiyorum çünkü aracı biz sürmüyorduk” dedi.

Lowe, Sebastian Vettel’i izlerken tırnaklarını yediklerini itiraf etti ve birkaç aracın birden bir saniye içerisinde yarışı bitirmesinin nadir gerçekleşen bir doğa olayı olduğunu söyledi.

Lowe aynı zamanda Rosberg’in başarısını takdir etmeyi de unutmadı.

“Rosberg için çok ama çok mutluyum. 23 zaferi var. Bu uzun bir süre boyunca, hiç şampiyon olmamış bir pilotun sahip olduğu en yüksek zafer sayısıydı.”

“Benim için mesele sadece yarışları kazanmak değil. Mesele bu enerjiyi, adanmışlığı ve metaneti sene boyunca sürdürülebilir kılmak. Ve hiçbir şey bu yarıştan daha fazla bu konuya değinmiyor. Hepsi (son yarışa) bir hesaplaşmaya geldi. Metanetini bu noktada tutabilir misin? O bugün tutabildi. Bu gerçek bir dünya şampiyonunun işareti.”

Sosyal Medya Hesaplarınızla veya Üye Olarak Yorum Yapabilirsiniz