Nico Rosberg Kirli Oyun Önerisini Reddetti

0

Nico Rosberg 2016 Abu Dhabi GP’sinde ilk dünya şampiyonluğunu elde etmek için Lewis Hamilton’la kirli bir oyun oynaması yönündeki öneriyi reddetti.

Rosberg, sezon finaline takım arkadaşı Lewis Hamilton’ın 12 puan önünde lider gidiyor ve Alman pilotun ilk dünya şampiyonluğunu elde etmesi için podyum finişin yeterli olduğu biliniyor. Kaderinin hala kendi ellerinde olduğunu bilen Alman pilot, son 3 yarışı Hamilton’a karşı 2. bitirmişti.

Perşembe günü kendisi ve Lewis Hamilton için düzenlenen basın toplantısı sırasında bir gazeteci, Pazar günü 44 numaralı aracın kendisi geçmesi durumunda Rosberg’in kirli oynayabileceği önerisinde bulundu. Ancak, şampiyona lideri bu fikirle dalga geçti ve diğer yarış hafta sonlarından tamamen farksız bir zihniyette olduğunu söyledi.

“Söylediklerinin hiçbiri değil” diyen Rosberg, yaklaşımı hakkında konuştu. “Herhangi bir hafta sonu gibi olacak. Tabii ki kabul edilebilir limitlerin içinde kalarak kazanmak için yarışacağım.”

Hamilton, 2016’da 3 farklı motor arızasına katlandı ve sezonun ikinci yarısı için güç ünitesi depolamak için Belçika’da pahalıya mal olan bir grid cezası aldı. Rosberg’e ayrıca bu durumu kendisinin şampiyonluğu için bir şans unsuru olarak hissedip hissetmediği soruldu.

“İkimiz için sezonun gidişatının farkındayım. İlk olarak sezon daha bitmedi. Bir yarış daha var ve böyle tartışmalar, böyle düşünceler içerisine girmek için henüz erken. Onlara(arızaları kastediyor) sahip değilim. Bu hafta sonu benim için her şey kendime konsantre olmak. Son yarışa katılmak ve Lewis’le tekrar şampiyonluk için mücadele etmekten dolayı heyecan duyuyorum.”

“Sadece işi tamamlamak için çalışmaya odaklandım ve gerçekten bu yarışı kazanmak ve sezonu galibiyet ile noktalamak istiyorum. Bu harika olur.

Sosyal Medya Hesaplarınızla veya Üye Olarak Yorum Yapabilirsiniz