Nico Hulkenberg, Macaristan Öncesinde Olumlu Hislere Sahip

0

Nico Hulkenberg, önümüzdeki hafta sonu koşulacak Macaristan GP’sine girilirken olumlu hislere sahip.

Alman sürücü, Silverstone’da R.S.17’nin yeni tabanını kullanmış ve yarışı 6. tamamlayarak bu sezon İspanya’da elde ettiği en iyi sonucu tekrarlamış oldu.

Bakü’de yarış dışı kalan ve daha sonra Avusturya’da 13’üncü olarak hayal kırıklığı yaşayan Hulkenberg, Silverstone’da elde ettiği sonuçtan ve takımın ilerleyişinden mennun olduğunu belirtiyor.

“Silverstone’la mutluydum, bu çok olumlu bir hafta sonuydu. Yeni taban iyi çalıştı ve aracı bir adım öteye taşıdı. İyi bir başlangıç pozisyonunu güçlü bir finişe çevirmeyi başardık.”

“Hız gerçekten iyiydi, orta alan mücadelesine kıyasla daha hızlıydık, geri kalanların en iyisi olduk ki bu hoştu. Kendimizi önemli olan bazı iyi puanlarla ödüllendirdik.”

“6’ncılık benim için ve çok zorlayan takım için iyi. Şimdi tekrar başlatma ve Budapeşte’de bunu tekrarlama zamanı.”

Hulkenberg Hungaroring’in zor bir pist olduğunu belirtti.

“Fiziksel bir pist, çok sıcak ki bu biz sürücüler için de zor. Zahmetli bir bir pist. Turda çok fazla dinlenmiyorsunuz bu yüzden diğerlerinden çok daha formda olmayı gerektiren bir yarış.”

“Tüm virajlar kombine edilmiş gibi hissettiriyor, bir hata diğer virajda acı çekeceğiniz anlamına geliyor; iyi bir akışa ve harmoniye ihtiyaç duyuyorsunuz.”

“Macaristan’ı seviyorum bu iyi bir yarış. Pist, birbiri ardına sıralanan çok sayıda iyi virajın kombinasyonuyla havalı ve teknik.”

Sosyal Medya Hesaplarınızla veya Üye Olarak Yorum Yapabilirsiniz