McLaren, Alonso İçin Kesenin Ağzını Açtı

0
Fernando Alonso, McLaren Honda

McLaren yüksek meblağlı bir sözleşmeyle birlikte Alonso’yu takımda tutmaya hazırlanıyor.

Sözleşmesi bu yıl sonunda bitecek olan Alonso, halihazırda Formula 1’in en yüksek maaşlı pilotlarından birisi. Üstelik bu maaş daha da artabilir.

Gelecek yıl için Renault’la yarışmaya hazırlanan McLaren, 2012’den beri süregelen talihsiz yıllarını bitirmek için Fernando Alonso gibi kaliteli bir pilotu bırakmak istemiyor. Konu hakkında açıklamalar yapan Zak Brown da Singapur padoğunda bu noktayı vurguladı.

“Fernando’yla bir anlaşmaya çok yakınız. Dün bir akşam yemeği yedik. Takımın gidişatından ve genel olarak takımdan çok mutlu.”

“O spordaki en yüksek maaş alan sürücülerden birisi ve biz onu muhafaza edersek spordaki en yüksek maaşlı sürücülerden biri olmaya devam edecek.”

Maaşının yarısını Honda’nın ödediği Alonso’nun ücretinde bir kesintiye gidip gidilmeyeceği sorusuna ise Brown, olumsuz cevap verdi: “Gerekli değil. Büyük çocuk çok para ister.”

“Bizden yarışlar kazanmamızı isteyen hissedarlarımıza sadığız. Bize verdikleri emir ve buyruk bu: kazanmak için ne gerekiyorsa yapmak. Finansal şeylerle baş etmek için birlikte çalışacağız.”

Sosyal Medya Hesaplarınızla veya Üye Olarak Yorum Yapabilirsiniz