Max Verstappen Mercedes’leri Etkileyemeyeceğinden Emin

0

Max Verstappen, pazar günü şampiyonluk yarışının kaderini etkilemek için yarışa fazla uzakta başlayacağını söyledi.

Verstappen, Q3’te iki turunda da iki hata yaparak takım arkadaşı Daniel Ricciardo’nun ve Ferrari’lerin arkasında kaldı.

“Q3’te ilk turumda 11. virajda bir ön lastiğimi kilitledim ve geniş döndüm, bir önceki turuma göre 0.2 saniye kaybettim. Ancak yine de iyi görünüyordu ve üçüncülükten sadece 0.15s gerideydim. Sonra ikinci turumda il sektörde yeniden geliştirdim ve 8.-9. virajlarda kendi turumdan 0.2 saniye iyiydim, yani çok olumluydu, sonra kendi kendime ’11. Virajı iyi dönersem bu iki tane saniyenin onda ikisi anlamına gelir ve tamamiyle iyi görünüyor’ dedim.”

“Ama sonra 11. viraja gelirken dışardaki lastikte kocaman bir kilitlenme yaşadım ve daha da geniş döndüm. Utanç verici çünkü bugün kolayca üçüncü sırada olablirdim. Ama ne yazık ki Q3’te 11. virajda frenleme esnasında doğru hissi bulamadım.”

Şampiyonluğu kazanmak için, Lewis Hamilton rakip araçların kendisiyle Nico Rosberg arasında bitirmesine ihtiyaç duyuyor. En azından son iki yarışta, Verstappen Rosberg’le lastik lastiğe sıra mücadelesi verdi. Ancak Red Bull sürücüsü aynısının Abu Dhabi’de olabileceğini düşünmüyor.

Verstappen konu hakkında “Sanmıyorum. Bence çok hızlılar.” dedi. Aynı zamanda Verstappen süper yumuşak lastiklerle başlıyor olmasının avantajına sahip olduğunu ve bunun önündeki Ferrari’lerle ve takım arkadaşı Daniel Ricciardo’yla savaşmada yardımcı olacağını umduğunu söyledi.

“Tabii ki olduğum yer şahane bir start pozisyonu değil. Ama hala yükselmek için bir sürü fırsat var. Farklı lastiklerle başlıyoruz umarım ilk stintte Daniel’le birlikte daha uzun gidebilirim ve sonra neler olacağını göreceğiz.”

Sosyal Medya Hesaplarınızla veya Üye Olarak Yorum Yapabilirsiniz