Massa, McLaren’lerin Singapur’da Williams’ın Rakiplerini Geçmesini İstiyor

0

Felipe Massa, Singapur GP’sinde McLaren’i desteklediğini söyledi.

Williams, Singapur’da zor bir sıralama turu geçirdi, sadece Sauber’lerden daha hızlı olan Felipe Massa ve Lance Stroll sırayla 17. ve 18. oldu.

Takım, markalar klasmanında 5’incilik için yakın bir savaşta, Toro Rosso’nun 15, Haas’ın 20 ve Renault’nun 21 puan önünde pozisyonunu koruyor.

McLaren sürücüleri Fernando Alonso ve Stoffel Vandoorne yarışa sırayla 8. ve 9. başlayacaklar, Massa ise McLaren ikilisinin iyi bir yarış geçirip Williams’ın durumuna yardım etmesini umuyor.

“McLaren’i yarın çok destekliyorum çünkü bizim savaştığımız takımlardan puan alabilirler” diyen Brezilyalı ekledi:

“Ayrıca Force India (12. ve 14. başlıyorlar), yarın sıra kazanıp yarışı, savaştığımız takımlar olan Toro Rosso ve Renault gibi takımların önünde bitirebilirse bizim için çok iyi olur.”

“Renault’yla 21 puanlık bir farkımız var. Renault benim daha çok korktuğum takım. Renault’nun bizden daha iyi bir aracı var ve Toro Rosso’dan da daha iyi bir aracı var.”

“Bu yarıştan sonra, bir sürü farklı pistte bizden daha iyi bir araca sahip olan takımlarla sertçe savaşmalıyız.”

Massa, Q1’de sondan bir önceki viraja sert çarptı, bir sonraki denemesinde ise aynı virajda arkayı kaybetti. Brezilyalı sürücü, bunlar olmasa Q2’ye kolaylıkla çıkabileceğini hissettiğini söyledi.

Williams teknik şefi Paddy Lowe, Massa’nın ikinci denemesinde daha önceki Porsche Carrera Asya Kupası’ndan dökülen yağdan etkilenmiş olabileceğini söyledi.

“Araç, sizin tabloda gördüğünüz zamandan daha hızlı.” dedi Lowe.

“Felipe kötü bir gün geçirdi. Q1’de duvara çarptı. Benle aynı düşünüyor mu bilmiyorum ama 20. virajın girişindeki yağ bir etki yaratmış olabilir.”

“Duvara çok sert çarptı ve araçta hasar oluştu, bu da aerodinamik bir etki yarattı.”

“Q1’de daha sonra attığı turun (hata yapmasa) 1.43.3 olabileceğini düşünüyoruz, bu da attığı turdan 0.7 saniye daha hızlı ve onu 13. yapardı.”

Sosyal Medya Hesaplarınızla veya Üye Olarak Yorum Yapabilirsiniz