Massa: Burası Benim İçin Çok Önemli Bir Yer

0

Williams Martini Racing pilotu Felipe Massa, tekrar kendi açısından acı anılarla dolu olan Macaristan hafta sonuna çıkacak.

Brezilyalı pilot, 2009 Macaristan Grand Prix’inde vatandaşı Rubens Barichello’nun aracından kopan parçanın kaskına isabet etmesi sonucu ciddi bir kaza geçirmiş ve birkaç günlük komanın ardından hayati tehlikeyi atlatmış ve iyileşme sürecine girmişti.

Yaşanan ciddi kazanın ardından, Macaristan’da büyük bir Massa hayran kitlesi oluşmuş durumda.

Massa, her sene buraya dönüşte çok fazla duygusal anılar taşıyarak gelmediğini ve Budapeşte’ye geri dönmeyi sevdiğini söylüyor.

”Macaristan’da yarışmak her zaman keyifli olmuştur. Orada yaşananlardan dolayı; burası benim için, fanlar için ve orada bulunan herkes için çok önemli bir yer.”

”Buradaki insanlardan çok fazla destek aldım ve alıyorum. Burayı seviyorum ve Budapeşte’ye geri gelmek her zaman keyifli olmuştur.”

Massa, 2014 sezonunda Williams’a geçtiğinden beri sadece 2014 sezonunda Macaristan’da puan alabildi. Dolayısıyla Brezilyalı pilot, son iki sezonki kötü sonucu değiştirmeyi umacak.

Williams’ın özellikle de son 2 yarıştaki felaket sıralama performansı da göz önüne alındığında, Brezilyalı pilotu zor bir hafta sonu beklediğini öngörebiliriz.

Sosyal Medya Hesaplarınızla veya Üye Olarak Yorum Yapabilirsiniz