Marcus Ericsson, Sauber’in Orta Grubu Zorlamasını Umuyor

0

Marcus Ericsson, Sauber’in son yaptığı büyük aerodinamik güncellemelerin ardından gelecek yarışlarda orta gurubu zorlayabileceklerini düşünüyor.

Sauber Macaristan GP’sine güncellenmiş aerodinamik parçalar, yeni bir gövde ve yeni soğutucu sistemi ile geliyor. İsviçreli takım yaz tatili sonrasında C36-Ferrari araçlarına yeni bir taban parçası da dahil edecek.

Sauber araçlarında geçen yıl kullanılan Ferrari motoru mevcut. Bu sezon birkaç defa Q2 seansında boy göstermiş olsalar da, genel olarak kötü bir sezon geçiriyorlar.

Monaco, Kanada ve Avusturya GP’lerinde son sıraları alan Sauber, Britanya GP’sinde Q1 seansında da ancak sorun yaşayan Daniel Ricciardo’nun önünde kalabilmişti.

Takımlar şampiyonasında Sauber, McLaren-Honda’nın önünde 9. sırada yer almakta. Elbette bu puanları Pascal Wehrlein’ın İspanya ve Azerbaycan GP’lerinde gösterdiği başarıya borçlular.

Her şeye rağmen Sauber artık yola yeni teknik direktörü Frederic Vasseur ile devam ediyor ve araçlarına büyük bir aerodinamik güncellemesi yapacak. Ericsson bu güncellemeler sonucunda orta grubu zorlayabileceklerini düşünüyor.

Bu hafta koşulacak Macaristan GP’si öncesinde konuşan Ericsson, “Yeni parçalar araçlarımızda olacak ve bu parçaların gücünü test edeceğim için oldukça heyecanlıyım,” dedi ve ekledi,

“Umarım bu güncellemeler bizi öne taşıyabilir ve artık orta grup ile mücadele edebiliriz.”

Pascal Wehrlein da yapılan güncellemeler hakkında optimist olduğunu belirtti.

Wehrlein, “Macaristan GP’sini dört gözle bekliyorum çünkü yeni gelen aerodinamik parçalarını test edebileceğiz,” dedi ve ekledi,

“Bu güncellemelere nasıl adapte olacağımızı ve bizi nasıl etkileyeceğine şahit olmak heyecanlı bir duygu.”

Sosyal Medya Hesaplarınızla veya Üye Olarak Yorum Yapabilirsiniz