Manor Pilotları Temastan Dolayı Anlaşamıyor

0

Esteban Ocon, sezonun son yarışı Abu Dhabi Gp’de yaşadıkları temastan dolayı takım arkadaşı Pascal Wehrlein’i suçlarken, Alman pilot kendisine hiç yer kalmadığını savunuyor.

Yas Marina yarışının son turlarında 13.lük için Ocon takım arkadaşı Wehrlein’e 11.virajda atak denemesinde bulundu. İkili, frenleme bölgesinde yan yana geldiler ve yaşadıkları temas sonucu ikisi de viraj dışına taştı. Yaşanan temas sonucu yarışı Ocon 13. Wehrlein ise 14.tamamladı.

Gelecek yıl Force İndia’da yarışacak olan Ocon ” farklı bir stratejideydim ve yarış sonunda daha fazla tempom vardı. Dışarıdan geliyordum ancak o bana hiç yer bırakmadı, bu yüzden çarpıştık ve pistten taşmak zorunda kaldım.”

”Yarışta, yaptığım tüm geçişlerde biri bana çarptı. Magnussen başlangıçta bana çarptı, ardından Felipe Nasr; dışarıdan geliyordum ve aracı üstüme doğru sürdü ve Pascal; aynı şey oldu, bana hiç boşluk bırakmadı ve lastikleri kilitledi.
”Arabanın her yerinde hasar vardı neyse ki downforce kaybetmedim.

Ocon’un kendisine yeterli yer bırakmadığı yönündeki eleştirilere cevap veren Wehrlein ”İçerideyseniz dışarıdakine yeterli boşluğu bırakmak biraz zor, onun ne demek istediğini bilmiyorum.

“Sanırım dışarıda 100 metre boşluk kalmıştı, ama yeterli değilse, bilemiyorum.”

Sosyal Medya Hesaplarınızla veya Üye Olarak Yorum Yapabilirsiniz