Latifi: F2 Sonuçlarım Formula 1 Şanslarımı Belirleyecek

0

Renault’nun F2’de yarışan genç Kanadalı sürücüsü Nicholas Latifi, F2 sezonunun geri kalanındaki sonuçlarının 2018’de Formula 1’de yarışma şansını belirleyeceğini söyledi.

Daha önceden eski Mercedes ve Renault Formula 1 araçları ile özel testler yapan 22 yaşındaki sürücü, geçtiğimiz hafta Macaristan’da yapılan sezon içi testlerinde Renault’nun 2017 aracını test etmişti.

Renault’nun 2018 koltuğu için olan listesinde, Robert Kubica ve Toro Rosso’dan Carlos Sainz Jr. da dahil olmak üzere, birkaç tane aday olduğu düşünülüyor. Latifi’nin F2’den takım arkadaşı olan Oliver Rowland ise 2018 Renault koltuğu için ikinci favori olduğunu düşünüyor.

Latifi F2’deki 2. tam yılında şampiyonada 4. sırada, takım arkadaşı Oliver Rowland’ın 2 sıra ve 43 puan gerisinde.

Latifi F2 sezonun geri kalan yarışları Spa-Francorchamps, Monza, Jerez ve Yas Marina’daki performanslarının 2018’de F1’de yarışmak için olan şanslarını belirleyeceğini düşünüyor.

GPUpdate.net tarafından sorulduğunda Latifi, “Dürüst olmak gerekirse, şu anki F2 sezonunda hala 8 yarış olduğu için seneye ne yapacağımı daha düşünmeye başlamadım. Benim F2 sonuçlarımın bir üst kategoriye çıkmamdaki en önemli faktör olduğunu biliyorum.” dedi.

Latifi, Macaristan’daki sezon içi testlerinde gerçek hızını göstermesinin zor olduğunu, bunun sebebinin ise planlanan performans programının araçta buluna sorunlar nedeniyle iptal olması olduğunu açıkladı.

“Performans programını yapamamak gerçek hızımı göstermemi zorlaştırdı. Ama bir F1 sürücüsü olmak sadece bir tane hızlı tur atmak değil, işin içinde araç hakkında geri dönüş yapmak ve programları tamamlamak da var. Ana önceliğimiz olan programları yaptığımız için mutluyum. Seneye ne olacağı hakkında ise, şu anda onu tahmin edemiyorum.”

 

Sosyal Medya Hesaplarınızla veya Üye Olarak Yorum Yapabilirsiniz