Kvyat: Macaristan’da İyi Bir Sıralamaya Sahip Olmak Önemli

0
Daniil Kvyat, Scuderia Toro Rosso F1

Daniil Kvyat,  2017 sezonu kendisi için pek başarılı sayılmasa da, Hungaroring’e iyi anılarla gidiyor. Rus pilot 2015 yılında burada ilk kez podyuma çıkmıştı. Bu sezonda ise yalnızca iki kez ilk on içinde kendisine yer bulabildi.

Son iki yarış, ilk turlarda yaşadığı temas ve kazalar ve aldığı cezalar sebebiyle genç pilot için oldukça zorlayıcıydı. Scuderia Toro Rosso pilotu 9 ceza puanı ile, yarıştan men edilmeye sadece 3 puan uzakta bulunuyor. Ancak Kvyat, Macaristan’daki iyi anıları sayesinde gelecek hafta sonundan umutlu görünüyor.

Kvyat, özellikle pistin dar ve zorlu olması sebebiyle bu hafta sonu sıralama turlarının önemli olacağını söylüyor ve yaz tatilinden önce yüksek bir performans sergilemeyi kafasına koyduğunu belirtiyor.

“Macaristan’da F1 kariyerimin ilk podyumunu kazandım. Bu yarış hafta sonunda çok güzel anılarım var ve buraya geri dönmek her zaman güzel.”

“Pist çok ilginç ve zorlayıcı. Çok dar. Ben burayı bir ‘duvarları olmayan Monaco’ olarak tarif ediyorum. Herşeyi doğru yapmak zorundasınız ve umarım burada temiz bir yarış çıkarırız.”

“Macaristan’da geçiş yapmak çok zor, bu yüzden iyi bir sıralamaya sahip olmak önemli.”

Sosyal Medya Hesaplarınızla veya Üye Olarak Yorum Yapabilirsiniz